Ders Notu Arama

Biruni Üniversitesi

Dünya Eğitim Vakfı kurulduğu ilk günden itibaren, ülkemizin yüksek öğrenimine ve yaşantısına, önemli bilimsel katkılar sunacak, kapsamlı bir sağlık üniversitesi kurmak için çalışmıştır. Bu uğurda ülkemizin önemli bilim adamları ve entelektüel çevreleri ile çeşitli platformlarda istişareler yapılmıştır. Bu arayışların sonucunda kurulacak bir sağlık üniversitesinin gücünü alacağı temel referansların Bilimsellik, Araştırma ve Uluslararasılaşma olması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu ideallerle kuruluş çalışmalarını sürdüren Vakfın kurucuları ve Mütevelli Heyet üyeleri için, kurulacak üniversiteye hedefleri ve nitelikleri bakımından en uygun ismin kazandırılması diğer bir önemli görev olmuştur. Bu amaçla yapılan araştırmalar sonucunda, Dünya ve Türk tarihinin en önemli bilim adamlarından biri olan ve UNESCO tarafından 1974 yılında Evrensel Deha ilan edilen Ebu Reyhan El-Biruni en uygun isim olarak görülmüştür. Yirmi birinci Yüzyılın Biruni’lerini yetiştirme hedefiyle yola çıkan Biruni Üniversitesi, Dünya Eğitim Vakfının müracaatı neticesinde, 27 Şubat 2014 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen 6525 sayılı kanunla, Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Sistemi içerisinde, kamu tüzel kişiliğine sahip bir Vakıf Üniversitesi olarak yerini almıştır.

Bilgiler
Kuruluş yılı 2014
İnternet sitesi http://www.biruni.edu.tr
Öğrenci sayısı 0
Personel sayısı 0
Adres 10. Yıl Caddesi Protokol Yolu No: 45 (Eski Kozlu Mezarlığı altı, Silivrikapı ve Belgratkapı İett durakları arası) 34010 Topkapı İstanbul Tel: 444 8 276

Biruni Üniversitesi ders notları burada. Ders notlarını WORD PDF olarak indirebilirsin.

Dersleri Kurtaran Adam’a hoş geldin ey öğrenci! Muazzam veri tabanımızla Biruni Üniversitesi ders notları emrine amade! Öğrencilere açık online paylaşım hizmetimizin avantajlarından yararlan ve Biruni Üniversitesi’nin Diş Hekimliği Fakültesi,Eczacılık Fakültesi,Eğitim Fakültesi,Meslek Yüksekokulu,Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi,Sağlık Bilimleri Fakültesi,Tıp Fakültesi gibi birçok konu başlığının yer aldığı ders notlarını indir. Ayrıca, varsa kendi ders notlarını da temize geç ve bize ışınla (yükle). Böylelikle Biruni Üniversitesi ders notlarından para kazanabilirsin.

Biruni Üniversitesi Akademik Bölümler

Biruni Üniversitesi Dersleri