Hakkımızda

Biz kimiz ?

Platformu 2012 yılında kurduk. İlk blog yazısını Şubat 2014 yılında yazdık. O zamandan bu zamana Derslerikurtaranadam fikri nereden doğdu diye soran birçok öğrenci oldu.

Kısaca anlatmak isterim.

Bir ihtiyactan doğdu. Amacım, öğrencilerin okul yıllarındaki hayatlarını kolaylaştırmaktı.

Her öğrencinin derste işlediği konulara uygun notlara kolay ve hızlı bir şeklide ulaşabilecekleri bir platform kurabilirsem internette büyük bir boşluğu doldurmuş olacaktım.

Dedim ki; ‘’Bir platform kurmak istiyorum, öğrencilerin önünde notlar hazır gelse nasıl olur? Buradan çalışsalar!Elinde not olan öğrencilerde notlarını yüklese, arkadaşıyla paylaşsa yardımcı olsa harika bir iş başarmıs oluruz.’’ dedim. ‘’İyi ders notu da yüksek puan demektir, sınav geçirtir, hayat kurtarır.’’ Sitenin ismini de ‘’Dersleri Kurtaran Adam’’ koyduk. İsme karar verirken ‘’Dünyayı Kurtaran Adam’’ filminden yola çıktık. Babamın filmleriyle büyümüş bireyler olarak en uygun ismin bu olacağını düşündük. Ayrıca, Dünyayı Kurtaran Adam'ın gençler arasında ciddi bir hayran kitlesinin olduğunu biliyorduk. Filmin posterlerinin sahaflarda çok ucuk rakamlara satıldığını da duyduk.

Hiç başka bir isim aramadan ‘’dersleri kurtaran adam’’ dedik.

2018 yılına geldiğimizde, Türkiy’nin tüm üniversitelerinde her fakülte ve her bölüm altında öğrencilerin kendi bilgilerini paylaşarak oluşturdukları ve ne zaman ve nerede olursa olsun yararlanabilecekleri geniş bir arşiv oluşturmuş olduk.

Muhasebeden, elektrik mühendisliğine, biyolojiden kimya notlarına kadar binlerce başlık yüzbinlerce ders arasından arama yapabilme imkanı sağlıyoruz.

245 üniversiteden 600,000 ders başlığı ile Ağustos 2018 tarihi itibariyle 248 bin üyemiz mevcut.

2018-2019 yeni eğitim yılında öğrencinin isteklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sitenin tasarımını ve içeriğini yeniliyoruz. Kariyer, bölüm-meslek tanıtım videoları, gençlere tavsiye videoları gibi modüller ekledik.

Blog’da üniversite yılları boyunca ihtiyaç duyacağınız tüm konu ve makaleleri yayınlayacağız. Eğitim, çalışma ipuçları, üniversite bilgileri, kampüs hayatı, iş-kariyer, eğlence, sinema ve sizden gelenler gibi birçok başlık altında takip edebilirsin.

Tüm bunlar, zaman ve mekandan bağımsız doğru ve istediğin kaynağa kısa sürede erişmen için güncellenecek.

Senden de isteğimiz bilgini arkadaşlarınla paylaşarak yardımcı olman...

Siteyle ilgili herhangi bir sorun olursa yardım sayfasından bize ulaşabilirsin. En kısa sürede geri döneriz.