KULLANIM ŞARTLARI VE KOŞULLARI
Derslerikurtaranadam.com’ a hoş geldiniz. Web sitesi, www.derslerikurtaranadam.com'dur (“Site”). Aşağıdaki kullanım şartları ve koşulları siteyi kullanmanızı kontrol etmektedir. Lütfen onları dikkatli bir şekilde gözden geçirin.

1. Amaç:

Derslerikurtaranadam.com (“Derslerikurtaranadam”) yazarların (“Yayıncılar”) çeşitli akademik disiplinlerde yaptıkları çalışmaları (“İçerik”) bağımsız olarak diğer kişilere dağıtabildikleri çevrimiçi bir portaldır. Derslerikurtaranadam öğrencilerin akademik hayatlarında başarıya ulaşmalarına yardımcı olur. Bu amaçla, onlara gerekli fikirleri, kavramları, temaları anlamalarında destek verici bir platform sağlar.

2. Kullanım şartları:

Kullanım şartları ve koşulları (“Koşullar”) Derslerikurtaranadam’ı ilgilendirmektedir. Derslerikurtaranadam’ın kullanımı, Koşullar ile uyumlu olmak anlamına gelir. Koşullarla herhangi bir uyum sağlanmamışsa, Derslerikurtaranadam’ın kullanımı da söz konusu olamaz. Derslerikurtaranadam’ın her hakkı saklıdır. Herhangi bir zamanda yeni bir duyuru yapılmadan Koşullar’ da değişiklik yapmanın tüm sorumluluğu tamamıyla Derslerikurtaranadam’a aittir. Herhangi bir değişiklikten sonra Derslerikurtaranadam’ı kullanmaya devam etmek yeni Koşullar’ın kabul edildiği anlamına gelir. Bu koşullar özellikle Derslerikurtaranadam’a erişim ve Derslerikurtaranadam’ın kullanımı ile ilgilidir. Derslerikurtaranadam’daki ürünler, hizmetler ve başka şeyler ile ilgili koşullarda herhangi bir değişiklik yapılmaz.

3. Gizlilik Politikası:

Derslerikurtaranadam.com, Derslerikurtaranadam.com’un siteyle ilgili online bilgi toplama ve yayınlama uygulamalarını gösteren bir Gizlilik Beyanına sahiptir.Derslerikurtaranadam kullanıcılarının, Derslerikurtaranadam’ın bilgiyi nasıl kullandığı, topladığı ve bilgiyi üçüncü kişilerle nasıl paylaşabildiği ile ilgili Derslerikurtaranadam’ın gizlilik politikasını okumaları gerekir. İlgili Kullanım Şartları ve Koşulları içeren Gizlilik Politikasını incelemek için buraya tıklayınız.

4. İçerik ve Kullanım:

Derslerikurtaranadam’a herhangi bir İçerik yükleyen Yayıncı’lar, bunlardan ticari kar sağlamakla sınırlı olmamakla, herhangi bir formattaki veya amaçtaki bir içeriği göndermek, kopyalamak, çoğaltmak, değiştirmek, düzeltmek, başka bir dile çevirmek, yayınlamak, dağıtmak, yüklemek, sunmak, tanıtmak, iletmek ve benzer uygulamalar için Derslerikurtaranadam’a daimi, geri alınamaz, teklifsiz, özel olmayan, dünya çapında bir hak ve lisans (sınırsız hakla alt lisansa bağış yapmak) verirler. Herhangi bir Derslerikurtaranadam kullanıcısı siteye yüklenilen içeriğe erişebilir, inceleyebilir, tanıtabilir, indirebilir, saklayabilir, yazdırabilir ve başka biçimlerde kullanabilir. Yayıncıların temin ettikleri materyaller yanlış, tamamlanmamış, yakışıksız olabilir, hakaret veya cinsel içerikli unsurlar içerebilir. Derslerikurtaranadam bunlar üzerinde hiçbir sorumluluk kabul etmez. Derslerikurtaranadam.com'da site kullanıcıları tarafından satın alınan herhangi bir içeriğin, dökümanın, ders notunun iadesi yoktur.Derslerikurtaranadam.com site kullanıcıları tarafından ibraz edilen herhangi bir notun doğru ve eksiksiz olduğunu garanti altına almaz ve bundan sorumlu değildir. Derslerikurtaranadam, Yayıncı’lardan temin edilen bilginin doğruluğunu gözden geçirmez, düzeltmez veya değerlendirmez. Herhangi bir kullanıcının veya Yayıncı’nın Derslerikurtaranadam’da sağlanan herhangi bir hizmetin hatalı kullanımını (“Derslerikurtaranadam Hizmetleri”) hemen [email protected] adresinden Derslerikurtaranadam’a bildirilmelidir. Derslerikurtaranadam, herhangi bir kullanıcının gönderdiği içeriği silme hakkını saklı tutar. Önceden duyurusunu yaparak veya yapmayarak ve sorumluluk altına girmeden, herhangi bir sebeple veya sebep göstermeksizin, herhangi bir zamanda Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin herhangi bir kısmına veya hepsine erişim kısıtlanabilir, buna ara verilebilir veya son verilebilir. Bunun tüm sorumluluğu Derslerikurtaranadam’a aittir. Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin kullanımı, ilgili yerel, devlet, iç hukuka, düzenlemelere ve bazı durumlarda da uluslararası sözleşmelere tabiidir. Kullanıcılar sadece, kullanıcı isimleri ve şifreleri aracılığıyla gerçekleştirdikleri tüm icraatlarından, eylemlerinden ve ihmal suretiyle yapılan eylemlerinden sorumludurlar.

4.1 Kredi Kullanım:

Derslerikurtaranadam.com kredi sitemiyle çalışır. Krediler, herhangi bir ders notunu satın almak için kullanılır. Derslerikurtaranadam kullanıcılarının derslerikurtaranadam.com'un kampanya/kampanyalarda belirttiği koşullar dışında ders notu satın alabilmesi için 'Kredi Paketleri' sayfasından kredi satın alması şarttır. Bunun dışında 01 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak kaydıyla ders notu/notlarılarına değer verilmesi ve siteye arkadaş önerilmesi durumunda ek kredi hediyesi verilmez.

01 Ocak 2017 tarihinden itibaren kredi paketleri sayfamızda aylık ve yıllık paket seçenekleri geçerli olmak kaydıyla paket ücretleri karşılarında yazmaktadır. Bunun dışında 01 Ocak 2017 tarihinden sonra kullanıcılar tarafından satın alınan aylık ve yıllık paketlerin kredileri satın alınan tarihe müteakip süreleri dolduğunda silinecektir.

4.2 Kampanya Kullanım Koşulları:

Derslerikurtaranadam.com, markalarla belirliyeceği tarih aralıklarında ortak ücretsiz ders notu indirmeye yönelik kampanya/kampanyalar düzenleyebilir. Kampanyaya katılan Derslerikurtaranadam kullanıcısı kredi paketi satın almadan Derslerikurtaranadam'ın ürettiği kampanya kod/kodlarını kullanarak derslerikurtaranadam.com'dan ücretsiz ders notu/notları indirim hakkı kazanır.

Her kod tek kullanım içindir. Markaya özel tanımlanan kampanya kodları başka kampanyalar ile birleştirilemez. Her alışverişte yalnızca bir adet kampanya kodu kullanılabilir. Kampanya kodları başka kullanıcılara devredilemez, nakit karşılığı olarak talep edilemez. Kampanya koşullarına uymayan Derslerikurtaranadam kullanıcılarının üyelikleri iptal edilir

Kampanyadan yararlanmak için derslerikurtaranadam.com sitesini ziyaret edip üye olunması gerekmektedir. Üye olan kullanıcılar, üye girişi yaptıktan sonra ders notunun indirileceği sayfada açılan 'kampanya kodunu gir' sekmesinde kampanya kodunu girmelidirler.

Kampanya belirli tarih aralıklarında geçerli ücretsiz ders notu indirme kampanyası ise ders notu/notları indirilen Derlerikurtaranadam kullanıcısı İLK indirimden para kazanır. Kampanya bitiş tarihine müteakıp zaman içerisinde ders notu/notları indirmek için kredi kullanımı şarttır. Kredi/krediler ile ders notu/notları indirilen Derslerikurtaranadam kullanıcısı para kazanır.

Kampanyaya katılan herkes herkes bu koşulları kabul etmiş sayılır.

5. Fikri Haklar:

Bu web sitesindeki tüm dokümanlar (bir materyalin tertibi ve takdimi dâhil), (“Dokümanlar”) Derslerikurtaranadam ve onun lisansörlerine aittir. Bu dokümanlar, telif hakkı, ticari marka, marka ismi, internet alan adı ve diğer benzer haklar ile ilgili yasaları kapsayan fikir hakları hukuku ile korunmaktadır.

Diğer araçlar, özellikle herkese açık diğer web siteleri aracılığıyla dokümanlar yüklenemez, satılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

Dokümanlar sadece ticari olmayan, kişisel veya eğitim amaçları için kullanılabilir. Telif hakkı ve diğer fikir hakları bildirilerinin her zaman incelenmesi gerekir. Dokümanları kendi çıkarları için kullanma, değiştirme ve dokümanların yan ürünlerini oluşturma yasaklanmıştır.

6. Şikâyet Prosedürleri

Telif Hakkı:

Derslerikurtaranadam.com Digital Millennium Copyright Act (“DMCA”) ve ilgili fikri mülkiyet yasaları gereğince hak ihlali bildirimlerini işlemden geçirir, araştırır ve onlara cevap verir. DMCA ile bildirim uyumlarının veya esasa göre uyumların alınmasına göre, Derslerikurtaranadam.com, ihlal edildiği veya ihlal etme eylemine konu olduğu iddia edilen herhangi bir materyali hızla silmek veya erişimi etkisiz hale getirmek için harekete geçecektir ve ihlal edildiği iddia edilen materyale veya aktiviteye herhangi bir referansı veya bağlantıyı hızla silmek veya erişimi etkisiz hale getirmek için harekete geçecektir. Derslerikurtaranadam.com böyle bir ihlali tekrarlayan herhangi bir Site kullanıcısının erişimine son verecektir. Site üzerindeki herhangi bir içerik veya gönderinin fikri haklarınızı ve diğer haklarınızı ihlal ettiğine inanıyorsanız, lütfen Bölüm 16’da verilen adrese veya [email protected] a , “Telif Hakkı Tarafın” dikkatine şeklinde hitap eden, Digital Millenium Copyright Act gereklilikleri gereğince hazırlanmış detaylı bir bildirimi gönderin. Bu bildirimde olması gereken unsurlar: (1) ihlal edilen telifli eserin bir tanımı ve bu çalışmanın Site’de bulunduğu yer; (2) telifli eserin orijinal ve izinli kopyasının yerinin bir tanımı; (3) adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz; (4) ihtilaflı kullanımın telif hakkı sahibi, tarafları ya da bu konuda yasa tarafından yetkilendirilmediğine dair iyi niyetli bir inancınız olduğunu belirten sizin tarafınızdan verilmiş bir beyan; (5) bildiriminizdeki bilginin doğru olduğunu ve sizin telif hakkı sahibi ve ya telif hakkı sahibi namına hareket etmeye yetkilendirilmiş olduğunuzu bildiren sizin tarafınızdan verilmiş bir beyan; ve (6) telif hakkı sahibinin ya da telif hakkı ilgilisi sahibinin namına hareket etmeye yetkilendirilmiş kişinin elektronik veya ıslak imzası.

Diğer İhlaller:

Site üzerindeki herhangi bir içerik veya gönderinin sizin fikri ya da diğer haklarınızı, bunların haricinde telif hakkınızı ihlal ettiğine inanıyorsanız, lütfen Derslerikurtaranadam.com a Bölüm 16’da verilmiş adrese (veya [email protected]) sıradaki bilgileri içeren detaylı bir mesaj gönderin: (1) İsminiz ve şirketinizin ismi, eğer varsa; (2) adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz dâhil olmak üzere iletişim bilgileriniz; (3) söz konusu şikâyetinizin, muayyen haklarınızın niteliği ve içeriği ve itiraz ettiğiniz konunun veya ilettiğiniz şikâyetin dayanağı; ve (4) sıradaki beyan: “Bu mesajda verilen beyanlar, temsiller ve iddialar gerçektir, tamdır ve doğrudur ve her türlü beyanı, temsili ve iddiayı yapmakta ve bu mesajda verilen herhangi bir talebi yapmakta ve varsaymakta tüm yasal yetkiye sahibim.”

7. Seçme Hakkı:

Kullanıcılar Derslerikurtaranadam Hizmetleri’ne iştirak ederek,

(a) Derslerikurtaranadam’a gönderilen tüm bilgilerin gerçek ve doğru olduğundan;

(b) Bilginin doğruluğunun ve devamlılığının sağlanacağından;

(c) Katılımcıların en az on sekiz (18) yaşında olduğundan ve

(d) Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin kullanımının ilgili herhangi bir yasa veya düzenlemeyi ihlal etmeyeceğinden emin olurlar.

8. Koşullar:

Kullanıcılar, profil ekranlarındaki yönlendirmeleri takip ederek herhangi bir sebeple, istedikleri zaman üyeliklerini sonlandırabilirler. Üyeliğin sonlandırılması Derslerikurtaranadam’a erişimi de bitirir. Buna daha fazla içerik gönderme olanağı ve herhangi bir içeriğin dağıtımından kar sağlama da dâhildir. Önceden gönderilmiş içerik, Derslerikurtaranadam yönetimi bunu silmeye karar vermedikçe Derslerikurtaranadam’da kalır. Bu işlem Derslerikurtaranadam’ın sorumluluğundadır. Üyelik sonlandırıldıktan sonra bile, tüm koşullar geçerli olacaktır.

9. Şifre:

Şifreler gizli tutulmalıdır. Site katılımcılarının diğer bir kişinin hesabını, kullanıcı adını veya şifresini kullanmaları ve şifrelerini başka birisine vermeleri yasaktır. Hesabınızın ve/veya şifrenizin izinsiz kullanıldığına dair herhangi bir şüpheli durumla karşılaşırsanız lütfen Derslerikurtaranadam’ı bilgilendiriniz. Hesapların her çeşit kullanımından yalnızca hesap sahibinin kendisi sorumludur.

10.Ticari Olmayan Kullanım:

Derslerikurtaranadam Hizmetleri kişisel kullanım içindir ve hiçbir ticari amaç gütmez. Teklifsiz e-posta göndermek ve/veya Derslerikurtaranadam’ da onaylanmamış arka plan veya link yollamak amacıyla ne sebeple olursa olsun, Yayıncı’lar hakkındaki bilgileri toplamak dâhil, Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin yasadışı ve/veya izinsiz kullanımı yasaklanmıştır.

Site kullanıcıları, herhangi bir otomatik sistemi kullanmayacaklarını veya başlatmayacaklarını kabul ederler. Hiçbir sınırlandırma olmaksızın “robotlar”, “spiderlar” ve “offline okuyucular,” ve bunun gibi şeyler bahsedilen otomatik sistemler kapsamındadır. Bunlar, bir şekilde Derslerikurtaranadam ve/veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri’ne erişim sağlarlar ve sıradan bir web tarayıcısını kullanarak, belirli bir zaman dilimi içinde sunucularına aynı sürede bir insanın yapabileceğinden çok daha fazla daha fazla bilgi istek mesajı yollarlar. Ancak, Derslerikurtaranadam, Derslerikurtaranadam’daki materyalleri kopyalamaları için genel arama motorları operatörlerinin spider kullanmalarına izin verir. Bunun tek amacı, materyalin halka açık, incelenebilir indekslerini oluşturmaktır. Site kullanıcıları, Derslerikurtaranadam’daki hesap isimleri dâhil herhangi bir kişisel tanımlayıcı bilgi toplamayacaklarını kabul ederler.

11.Derslerikurtaranadam İçeriklerindeki Sahiplik Hakları:

Derslerikurtaranadam, Yayıncı’nın Derslerikurtaranadam’a yollayabileceği metin, dosya, görsel, fotoğraf, video, ses, müzik eseri, yazar çalışması veya herhangi bir başka materyal üzerinde sahiplik iddia etmez. Derslerikurtaranadam Hizmetleri aracılığıyla herhangi bir İçeriği göndererek, Yayıncı’lar Derslerikurtaranadam’a özel olmayan, dünya çapında, daimi bir lisans verirler. Böylelikle, Derslerikurtaranadam bir İçeriğin hepsini veya bir kısmını, kullanabilir, değiştirebilir, alenen uygulayabilir, alenen tanıtabilir, çoğaltabilir ve dağıtabilir. Ayrıca, Derslerikurtaranadam Hizmetleri, Derslerikurtaranadam ve ona bağlı tüzel kişiler aracılığıyla, diğer offline hizmetler ve ürünler ve de İçeriğe eğişim ve/veya İçeriğin kullanım ücreti üzerinde aynı işlemleri yapabilir. Derslerikurtaranadam herhangi bir İçeriği değiştirmeyecek veya düzeltmeyecek olmasına rağmen, İçeriğin formatını, boyutunu ve diğer gösterim özelliklerini değiştirme hakkı Derslerikurtaranadam’da saklıdır. İçeriğin uygunluğunu belirlemedeki yegâne takdir yetkisi Derslerikurtaranadam’dadır.

Site (“Site Materyalleri”) kanalıyla görünen, Sitenin içinde bulunan ve Site’nin sağladığı yazarlığın, bilginin, içeriğin, fonksiyonel bileşenlerin ve materyalin tüm çalışmaları kanun tarafından ve bununla sınırlı olmamak üzere Türkiye Cumhuriyeti telif hakları yasası tarafından korunmaktadır. Sitede açıkça belirtildiğinin haricinde, toplam Site Materyali (veri, illüstrasyonlar, grafikler, ses kaydı, video, fotoğraflar, resimler, açıklamalar, kayıtlar, çizimler, taslaklar, sanat çalışması, görüntüler, metin, şekiller ve nitelikleri gözetmek ve de anlamak ile sınırlı olmamak üzere) Derslerikurtaranadam’ın telifli eserleridir-tüm hakları saklıdır veya Derslerikurtaranadam’ın telifli eserlerinin bağlı olduğu şirketleri, lisans sahipleri veya tedarikçileridir. Derslerikurtaranadam.com Site’de ayrıca online çalışma, kollektif çalışma ve derleme olarak ve Site Materyalleri’nin seleksiyonunda, koordinasyonunda, düzenlenmesinde, organizasyonunda ve zenginleştirilmesinde bir telif hakkına sahiptir.

Herhangi bir Site Materyali üzerindeki herhangi bir telif hakkı bildirisini veya sahiplik hakkı bildirisini silme veya değiştirme kesin suretle yasaklanmıştır. Öncesinde Derslerikurtaranadam.com’un yazılı onayı olmadan herhangi bir Site Materyalinin tümünün veya bir kısmının herhangi bir ticari amaçla kullanımı yasaklanmıştır. Derslerikurtaranadam.com’un ön yazılı onayı olmaksızın, Derslerikurtaranadam.com’un herhangi bir Site Materyalini veya herhangi diğer kişiye özel bilgiyi, çevreleyen, mülkiyet altına alan, bir araya getiren veya toplayan veya ona hypertext veya diğer linkler veya bağlantılar yaratmaya dayanan derleme çalışmalarının herhangi bir çoğaltımı, dağıtımı, icrası, teşhiri, hazırlanması yasaklanmıştır.

Sitede görünen tüm isimler, ticari markalar, hizmet markaları, semboller, sloganlar ve logolar Derslerikurtaranadam.com un veya onun bağlı şirketlerin, lisans sahiplerinin veya tedarikçilerinin sahiplik hakkındadır. Bu ticari markaların kullanımı ve amaç dışında kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır ve bu durum Türkiye Cumhuriyeti ticari markalar kanunu ihlal edebilir.

12.Üçüncü Taraf Materyaller, Ürünler ve Hizmetler:

Bu Site sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sitenin ve Site Materyallerinin ve Sitedeki herhangi bir materyalin veya içeriğin kullanımı ve Site kanalıyla hazır bulundurulmasının riski karşı tarafa aittir. Derslerikurtaranadam.com üçüncü kişilerin veya üçüncü kişilerle icra ettiğiniz veya giriştiğiniz muameleler vasıtasıyla sağlanan veya tanıtılan Notların veya ürünlerin veya hizmetlerin üzerindeki veya onlarla ilgili her bir sorumluluktan kesin kez feragat eder. Site, muhtelif zamanlarda, kullanıcıların kazancı için ilginizi çekebilecek bilgilerin, ürünlerin ve hizmetlerin yer aldığı diğer Web sitelerine linkler içerebilir. Derslerikurtaranadam.com bu üçüncü taraf sitelerde bulundurulan veya tanıtımı yapılan içerik, bilgilerin doğruluğu veya ürünlerin hizmetlerin kalitesi üzerindeki her bir sorumluluktan açıkça feragat eder.

13. Siteyle İletişimler

Derslerikurtaranadam.com site’yi (“Öneriler”) geliştirmekle ilgili destek ve önerilerinizi memnuniyetle karşılar. Kullanım Şartları ve Koşulların 3. Bölümü’nde belirtildiği gibi, Notlarla ilgili yapılan herhangi bir öneri dikkate alınacaktır. Derslerikurtaranadam.com ürün, bilgi ya da hizmetleri yaratmak ve pazarlamak dâhil olmak üzere, herhangi bir amaçla verilen herhangi bir Öneride yer alan herhangi bir fikri, içeriği, metodu, teknik bilgiyi, teknikleri ve prosesleri kullanmakta özgürdür.

İnternetin doğası nedeniyle, şifreli veya başka türlü şekilde herhangi bir bilgi veya materyalin Site veya İnternet elektronik mail aracılığıyla Derslerikurtaranadam.com’a aktarımının güvenli olduğu garanti edilemez ve güvenli olduğu belirtilmemiştir. İnternet veya e-posta aracılığıyla iletişim kurmaya bir alternatif olarak ([email protected]), Arkın Futbol Okulu, Etiler Mahallesi, Derince Sokak. No:14/4 Beşiktaş-İstanbul/Türkiye adresine normal posta göndererek, Derslerikurtaranadam.com ile bağlantıya geçilebilir.

14. Derslerikurtaranadam’daki Lisans

(a) alt-lisanstır, böylelikle Derslerikurtaranadam, Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin bazılarını veya bir kısmını sağlamak için iştirakleri ve taşeronları (internet içerik dağıtım ağları ve hizmet ortakları ve işbirlikçileri gibi) kullanabilir,

(b) dünya çapındadır (çünkü internet ve Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin küresel erişimi vardır) ve

(c) daimidir, bu yüzden siz üyeliğinizi dondurduktan sonra bile devam eder.

15. Kullanıcı temsil ve izin belgesi,

(i) her biri oluşturulmuştur ve bunların tek sahibi İçeriği Derslerikurtaranadam’a yükleyen kişidir. Kısıtlama ve telif hakkı olmaması dâhil tüm haklar ona aittir. (ii) İçeriği Derslerikurtaranadam’da veya Derslerikurtaranadam kanalıyla göndermek özel hakları, reklam haklarını, telif haklarını, anlaşma haklarını, fikir haklarını veya diğer üçüncü kişilerin haklarını ihlal etmez. Site kullanıcıları tüm imtiyaz ücretlerini, bedelleri ve Derslerikurtaranadam’a tedarik ettiğiniz herhangi bir İçerik için herhangi bir üçüncü kişiye ödenecek paraları kabul ederler. Derslerikurtaranadam kullanıcıları, (a) okulunuz, profesörünüz veya diğer eğitim görevlileriniz, (b) herhangi bir sınav kurulu, (c) çalışmaların bir parçası olarak çalışmış yazar veya yayıncı veya (d) eş öğrenci vasıtasıyla ulaşılabilir kılınan herhangi bir içerik dokümanına, kaydına veya dosyasına dâhil edilmemeyi kabul ederler.

16. Materyal:

Derslerikurtaranadam’da diğer kullanıcıların yükledikleri İçerik’ler haricinde(“Derslerikurtaranadam Materyalleri”), Derslerikurtaranadam’ın sağladığı materyaller vardır. Derslerikurtaranadam Materyalleri fikir hakları ve diğer yasalarla korunur. Derslerikurtaranadam Materyalleri’ ndeki ve Derslerikurtaranadam Hizmetleri’ndeki tüm haklar Derslerikurtaranadam’a aittir ve Derslerikurtaranadam tüm hakları saklı tutar. Derslerikurtaranadam kullanıcılara Derslerikurtaranadam Materyali’ni (herhangi bir yazılım kodu hariç) sadece kişisel eğitimlerinde kullanmaları için çoğaltmalarına ve sunmalarına olanak sağlayan sınırlı, kişisel, iptal edilebilir, transfer edilemez lisans verir. Derslerikurtaranadam ayrıca diğer Yayıncı’ ların ve diğer üçüncü kişilerin sağladıkları İçerik’ leri de kontrol altına alır. İçeriği gönderen Yayıncı’nın haricinde, kullanıcılar, yalnızca kişisel eğitimleri dâhilinde araştırma yapmak için yükleme ve yazdırma işlemleri dışında Derslerikurtaranadam’da veya Derslerikurtaranadam aracılığıyla görülen herhangi bir İçeriğin kopyasını çıkarmamayı, üzerinde değişiklik yapmamayı, farklı bir dile çevirmemeyi, yayınlamamayı, duyurmamayı, iblağ etmemeyi, dağıtmamayı, sunmamayı, tanıtmamayı ve ya satmamayı kabul ederler.

17. Gönderilen İçerik:

Derslerikurtaranadam Koşulları ihlal eden herhangi bir İçeriği sorumluluğu tamamıyla kendisinde olarak silme hakkını saklı tutar. Bu İçerik kalite standartlarına uygun olmayabilir ve ya hakaret unsurları içerebilir, yasadışı olabilir, hakları ihlal edebilir veya herhangi bir kişiye zarar verebilir veya güvenliğini tehdit edebilir.

Derslerikurtaranadam Hizmetleri’ni uygunsuz İçerik ve tutum açısından denetlemek Derslerikurtaranadam’ın sorumluluğunda değildir. Derslerikurtaranadam, İçerik konusunda hiçbir sorumluluk üstlenmez, uygunsuz İçeriği değiştirmek veya silmek için hiçbir yükümlülük almaz ve İçerik ibraz eden herhangi bir kullanıcının davranışıyla ilgili mesuliyet kabul etmez.

Site katılımcılarının Derslerikurtaranadam veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri aracılığıyla gönderdikleri İçerik’ lerden, diğer Yayıncı’lara ilettikleri herhangi bir materyalden ve bilgiden ve diğer Yayıncı’lar ile etkileşimlerinden yalnızca site katılımcılarının kendileri sorumludur. Derslerikurtaranadam kimseyi tasdik veya kontrol etmez. Derslerikurtaranadam İçeriği gönderilmeden önce kontrol etmez ve Derslerikurtaranadam’ın İçerik hakkındaki Derslerikurtaranadam’ın fikirlerini ve politikalarını dile getirmez.

18. Yasaklanan İçerik/ Faaliyet:

Aşağıda Derslerikurtaranadam veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri’ni kullanarak gönderilen yasadışı veya Derslerikurtaranadam’ın yasakladığı çok da detaylı olmayan bir İçerik listesi bulunmaktadır:

a) Hakaret unsurları içermesi veya ırkçılığı, bağnazlığı, düşmanlığı veya herhangi bir kişiye, gruba veya hayvana karşı herhangi bir şekildeki fiziksel zararı desteklemesi;

b) Çıplaklık, şiddet veya hakaret konusu veya bir erişkin web sitesine link içermesi;

c) Telefon numaraları, adresler, soyadları, URL ler veya e-posta adresleri içermesi;

d) Yanlış veya yanıltıcı bilgi tanıtımı yapması veya yasa dışı faaliyetleri veya kötüleyici, tehdit edici, müstehcen, iftira niteliğinde olan veya tahkir edici bir tutumu desteklemesi;

e) Korsan bilgisayar programları veya bu programlara yönlendiren linkleri içeren, üretim engelleyici bilgi-yüklenmiş bir kopyasını-koruyucu cihazları içeren veya korsan müzik veya korsan müzik dosyalarına yönlendiren linkleri içeren başka birisinin telifli eserinin yasadışı ve izinsiz kopyasını tanıtması;

f) “junk mail” veya “zincirleme mektuba” aktarım veya istenmemiş toplu e-posta gönderimi, anlık ileti, “spimming,” veya “spamming” içermesi;

g) Kontrollü veya şifre erişimli sayfalar veya gizli sayfalar veya görseller (bunların erişimli sayfaya veya sayfadan yönlendirici link olmaması) içermesi;

h) Bundan başka, herhangi bir suç faaliyetini veya girişimini desteklemesi veya yasadışı silah yapma veya satın alma, başkasının özeline girme veya bilgisayar virüsleri sağlama veya oluşturma ile sınırlı olmayan yasadışı faaliyetlerle ilgili öğretici bilgi sağlaması;

i) Ticari ve kanuna aykırı amaçlar için diğer kişilerden veya on altı yaşından küçük birisinden şifrelerin veya kişisel tanımlayıcı bilgilerinin ısrarla istenmesi ve

j) Kişi izni olmadan o kişiye ait fotoğrafı içermesi.

Aşağıda yasadışı faaliyetlerin veya Derslerikurtaranadam’da Derslerikurtaranadam Hizmetleri kullanımı aracılığıyla yapılan yasaklanmış uygulamaların detaylı olmayan bir listesi bulunmaktadır:

a) Çocuk pornografisi, düzenbazlık, müstehcen bir materyalin kaçakçılığı, uyuşturucu tacirliği, kumar, taciz, takip etme, spamming, spimming ile ilgili, virüsler veya diğer zararlı şeyler içeren dosyalar göndermek, telif hakkı ihlali, patent hakkı ihlali, ticari sır hırsızlığı dâhil suç ve dolandırma eylemleri;

b) Derslerikurtaranadam Hizmetleri aracılığıyla müşteri arama, herhangi bir ürünün veya hizmetin reklamını yapma, herhangi bir site kullanıcısının bunları alması veya satması;

c) HTML/CSS veya diğer araçları kullanarak kişisel profil sayfanızdaki veya herhangi bir Derslerikurtaranadam sayfalarındaki banner reklamlarını kapatmak veya engelleme;

d) Derslerikurtaranadam Hizmetleri’ni veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri ile bağlantılı ağları veya servisleri engellemek, bozmak veya bunlar üzerine aşırı yük oluşturma;

e) Başka bir kişinin kimliğine geçmeye çalışma;

f) Bir kişinin profilini satma veya ayrıca transfer etme;

g) Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nden elde edilen herhangi bir bilgiyi taciz, hakaret veya diğer bir kişiye zarar vermek için kullanma ve

h) Ne kadar Yayıncı’ nın İçeriği’ nizi kullandığını veya Yayıncı’ ların İçeriği’ nize ne ölçüde değer verdiğini belirlemek için tasarlanmış Derslerikurtaranadam sistemlerinin veya süreçlerinin çıktılarını tahrif etmek üzere (kişisel veya başkalarıyla gizli anlaşma içinde olarak) bozma veya araştırma.

19. Telif Hakkı Politikası

Site kullanıcıları başkasına ait herhangi bir telif haklı materyali, ticari markayı veya diğer müseccel bilgiyi (Fikri Haklar), önce mülkiyet hakkı sahibinin yazılı rızasını almadan, herhangi bir yolla göndermeyeceklerini, değiştirmeyeceklerini, dağıtmayacaklarını veya çoğaltmayacaklarını (Derslerikurtaranadam Hizmetleri’ ni kullanarak) kabul ederler. Derslerikurtaranadam, hak sahibinden veya hak sahibi temsilcisinden bildirim aldıktan diğer kişilerin Fikri Haklarını ihlal eden herhangi bir kullanıcının üyelik ayrıcalığına son verilecektir.

20.İnternet Kullanımı

İnternet kullanımının sorumluluğu yalnızca karşı tarafa aittir ve tüm uygulanan yerel, milli ve uluslararası kurallara ve düzenlemelere tabidir. Bu Kullanım Şartları ve Koşulları’ndaki herhangi bir şeyi kısıtlamadan ne Derslerikurtaranadam.com ne de onun tarafları elektronik ve ya mekanik donanım veya iletişim hattı arızaları, telefonun veya diğer bağlantı problemleri, bilgisayar virüsleri, yetkilendirilmemiş erişim, hırsızlık, operatör hataları, şiddetli hava, depremler, doğal felaketler, grevler veya iş gücü problemleri, savaşlar, terörist eylemleri veya hükümetle ilgili kısıtlamalardan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

21.Geçerli Kanun ve Yargı Mercii

Bu Kullanım Şartları ve Koşullar ve bunlarla da sınırlı olmamak kaydıyla Gizlilik Beyanı Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereğince idare edilecektir ve yapılandırılacaktır; ihtilaf halinde yetkili merci İstanbul Mahkemeleri'dir.

22.Feragatler:

Derslerikurtaranadam, Derslerikurtaranadam Hizmetleri, Derslerikurtaranadam Hizmetleri Yayıncı’ları veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri kullanılarak veya bunlarla ilgili herhangi bir donatı veya program ile bağlantılı olarak gönderilmiş herhangi bir hatalı ve yanlış İçerik’ten sorumlu değildir. Derslerikurtaranadam İçeriğin doğru ve tam olduğuna dair garanti vermez ve herhangi bir hata veya eksiklik veya herhangi bir bilginin kullanım sonuçları konusunda mesuliyet kabul etmez.

Derslerikurtaranadam’daki Yayıncı’ların oluşturduğu veya gönderdiği profiller diğer web sitelerine yönlendirici linkler içerebilir. Derslerikurtaranadam, İçeriğin, web sitelerinde ifade edilen fikirlerin ve Derslerikurtaranadam Hizmetleri’ne dâhil edilmiş herhangi bir web sitesine yönlendiren linkin doğruluğuna dair sorumluluk almaz. Derslerikurtaranadam’a yönlendirilmiş herhangi bir web sitesine onay ve tasdik vermez. Üçüncü kişilerin siteye erişim riski size aittir. Derslerikurtaranadam, ne üçüncü kişilerin Derslerikurtaranadam veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri aracılığıyla gönderdikleri reklamların ne de bu reklamların sağladığı ürünlerin ve hizmetlerin mesuliyetini almaz. Derslerikurtaranadam çevrimiçi veya çevrimdışı Derslerikurtaranadam Hizmetleri kullanıcısının davranışlarından sorumlu değildir. Derslerikurtaranadam herhangi bir iletişimin herhangi bir hata, eksiklik, kesinti, kopma, bozukluk, işlem veya aktarım gecikmesi, iletişim hattı bozukluğu, siteye erişimin çalınması veya bitirilmesi veya siteye izinsiz giriş veya değişiklik gibi durumları içermesiyle ilgili hiçbir sorumluluk almaz. Derslerikurtaranadam, telefon ağı veya hattı, çevrimiçi bilgisayar sistemleri, hizmetleri veya karşılayıcıları, bilgisayar donanımları, yazılım veya teknik problemler veya internetteki yoğunluk veya herhangi bir Derslerikurtaranadam Hizmeti veya bunların birleşimi sebebiyle herhangi bir e-postanın hata vermesi ve ilaveten bunlarla ilgili veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri’yle bağlantılı iştirak veya materyal indirme sonucunda herhangi bir kişinin bilgisayarında zarar ve hasar oluşması ilgili herhangi bir problem veya teknik arıza durumunda hiçbir yükümlülük kabul etmez. Derslerikurtaranadam hiçbir koşulda Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin kullanımından, Derslerikurtaranadam etkinliğine katılımdan, Derslerikurtaranadam veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri aracılığıyla gönderilmiş herhangi bir İçerik’ ten (sınırlandırma olmaksızın herhangi bir İçeriğin herhangi bir kullanımı veya İçeriğe güven dâhil olmak üzere) veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri Yayıncı’larının çevrimiçi veya çevrimdışı herhangi bir davranışından doğabilecek kayıp ve hasardan sorumlu değildir.

Derslerikurtaranadam Hizmetleri aracılığıyla satılan ürün hiçbir sebeple geri alınmaz. Derslerikurtaranadam, belirli bir amaca veya bir anlaşmayı ihlal etmemeye yönelik uygunluk güvencesinden özellikle feragat eder. Derslerikurtaranadam, Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin her zaman uygun olacağına ve Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin kullanımından doğacak belirli herhangi bir sonucun meydana geleceğine dair garanti vermez ve bunu taahhüt etmez. Bu suretle, bilhassa Yayıncı’ ların aldıkları eğitimlerle ilgili sınav ve ödev notlarının iyileşeceği vaadinde bulunmaz.

23. Muhtelif

Site Türkiye Cumhuriyeti içinde kontrol edilir ve yönetilir. Hiçbir şeyi kısıtlamaksızın, Derslerikurtaranadam.com, Sitede, Site içinde veya Site aracılığıyla mevcut olan Notların, Site Materyallerinin, hizmetlerin, bilgilerin veya ürünlerin diğer yerlerde kullanım için uygun ve hazır olduğunun hiçbir garantisini vermez ve bunlara yasadışı alanlardan erişim yasaklanmıştır. Siteye diğer alanlardan erişimi seçen kişiler bunun gibi kendi istemlerini yaparlar ve ilgili yasalara uymaktan sorumludurlar. Derslerikurtaranadam.com un herhangi bir açıdan çalışma yapmak amacıyla bu anlaşmanın hükümleri altında sağlanan herhangi bir haktan feragati veya başarısızlığı, gelecekteki böyle bir hak feragati veya bu Kullanım Şartları ve Koşullar altında oluşturulan herhangi bir diğer hakkın feragati söz konusu olmayacaktır.

24. Sorumluluk Kısıtlaması:

Derslerikurtaranadam, HİZMETLERİN KULLANIMINDAN DOĞABİLECEK KAR KAYBI DÂHİL OLMAK ÜZERE, HİÇ BİR ETKİNLİKTE KULLANICILARIN VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ KİŞİNİN HERHANGİ BİR DOLAYLI, SONUCU OLAN, ÖRNEK NİTELİĞİ TAŞIYAN, İKİNCİ DERECE, ÖZEL VEYA CEZA NİTELİĞİ TAŞIYAN ZARARLARINDAN, Derslerikurtaranadam BU TİP ZARARLARIN OLMA İHTİMALİNİ DUYURMUŞ OLSA BİLE, YÜKÜMLÜ DEĞİLDİR.

BURADA BELİRTİLENİN AKSİNE BİR ŞEY GÖZETİLMEKSİZİN, HERHANGİ BİR SEBEP VE EYLEMİN OLUŞUMU DİKKATE ALINMADAN Derslerikurtaranadam’ın KULLANICICILARINA YÜKÜMLÜLÜĞÜ HER ZAMAN, EYLEMİN SEBEBİ İLK ÇIKTIĞINDAN BU GÜNE KADAR KULLANICILAR Derslerikurtaranadam HİZMETLERİ İÇİN Derslerikurtaranadam’a BİR MİKTAR ÖDEMİŞLERSE BUNUNLA KISITLANDIRILMIŞTIR.

25.Teminat ve Sorumluluk Reddi

SİTE KANALIYLA MEVCUT OLAN SİTE, SİTE MATERYALLERİ VE NOTLAR VE SİTEYLE BAĞLANTILI SUNULAN HERHANGİ BİR SERVİS, BİLGİ VE ÜRÜN “OLDUĞU GİBİ” VE “TÜM HATALARIYLA” SAĞLANMAKTADIR. SİTE KULLANIMI RİSKİ TAMAMIYLA KARŞI TARAFA AİTTİR.

DERSLERİKURTARANADAM.COM HİÇBİR BEYAN VEYA TEMİNAT VERMEZ VE SİTEYLE, NOTLARLA, SİTE MATERYALLERİYLE VE SİTEDE VERİLEN HERHANGİ BİR SERVİS, ÜRÜN VEYA MATERYALLE İLGİLİ TÜM BEYAN VE TEMİNATLARDAN FERAGAT EDER. SARİH VEYA ZIMNİ, YAZILI VEYA SÖZLÜ, MUAMELEDEN, UYGULAYIMDAN, TİCARİ KULLANIMDAN VEYA BAŞKA ŞEYLERDEN KAYNAKLANAN VE BUNUNLA SINIRLI KALMAMAK ÜZERE, SİTE İÇİNDE, SİTE ÜZERİNDE VE DE SİTE KANALIYLA MEVCUT OLAN TÜM NOTLAR, SİTE MATERYALLERİ, HİZMETLER, ÜRÜNLER VE BİLGİLERİYLE İLGİLİ TİCARİ ELVERİŞLİLİĞİN ZIMNİ TEMİNATLARI, BELİRLİ BİR AMAÇ İÇİN ELVEİŞLİLİK, DOĞRULUK, SİSTEM ENTEGRASYONU, SİVİL GİRİŞİM, MÜLKİYET VE İHLAL DURUMUNUN OLMAMASI, TATMİN EDİCİ KALİTEYE, VERİMLİLİĞE, DOĞRULUĞA, BÜTÜNLÜĞE VE TEŞEBBÜSE YÖNELİK TOPLAM RİSK KARŞI TARAFA AİTTİR.

DERSLERİKURTARANADAM.COM HİÇBİR DOĞRUDAN, DOĞRUDAN OLMAYAN, ÖZEL, ARIZİ, SONUCU OLAN, ÖRNEK NİTELİĞİNDE OLAN, SÖZLEŞME DIŞI VEYA HANGİ TÜRDE OLURSA OLSUN CEZA NİTELİĞİ TAŞIYAN VE BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, SİTENİN, SİTE ÜZERİNDE, SİTEDE, SİTE KANALIYLA MEVCUT OLAN NOTLARIN, SİTE MATERYALLERİNİN, HİZMETLERİN, ÜRÜNLERİN, MATERYALLERİN KULLANIMINDAN, ERİŞİMİNDEN VEYA YETERSİZ KULLANIMININ SONUCU OLAN VEYA OLABİLECEK KAYIP KAZANÇLARDAN VEYA KAYIP KARLARDAN, HUKUK TEORİSİNE BAKILMAKSIZIN, HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ KİŞİYE BÖYLESİNE ZARARLARIN OLASILIK VE İHTİMALİNDEN VE DE HATTA ONLARIN ASIL AMAÇLARININ BAŞKA MEVCUT BAŞARISIZLIĞININ KANUNİ ÇÖZÜM YOLUNDAN BAHSETMİŞ OLSUN OLMASIN BUNLARDAN MESUL DEĞİLDİR. DERSLERİKURTARANADM.COM UN SİZE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ KİŞİYE VEYA SİTEYLE, SİTE ÜZERİNDEKİ, SİTEDEKİ VE SİTE KANALIYLA MEVCUT OLAN SİTE MATERYALERİYLE VEYA BUNUNLA BAĞLANTILI OLARAK YİRMİ TL (20 TL) Yİ AŞAN HİZMETLER, BİLGİLER VEYA ÜRÜNLERLE BAĞLANTILI OLAN, ONLARA DAYANAN VEYA ONLARDAN DOĞAN TEŞEBBÜSE KARŞI HİÇBİR SORUMLULUĞU OLMAYACAKTIR.

29. Düzeltmeler ve Değişiklikler

Derslerikurtaranadam.com Siteyi, Notları ve Site Materyallerini güncelleştirilmiş halde tutmayı teşvik eder. Bu Kullanım Şartları ve Koşulları’nda veya başka açıdan herhangi bir şeyi kısıtlamadan, Derslerikurtaranadam.com Sitedeki, Notlardaki veya Site Materyallerindeki herhangi bir hata veya eksiklikten sorumlu değildir. Derslerikurtaranadam.com Site veya Site Materyalleri’nde veya bu Kullanım Şartları ve Koşulları’nı kapsayarak site ile bağlantılı mevcut olan ürünlerde, bilgilerde veya hizmetlerde, herhangi bir zamanda veya uyarı yapmadan değişiklik yapabilir ve Derslerikurtaranadam.com Sitede veya Site içinde bulunan bilgiyi güncel tutmakta hiçbir mükellefiyet almaz. Derslerikurtaranadam.com bu Kullanım Şartları ve Koşulları’nı, ek olarak yasa ve adalette olan diğer tüm çıkar yolları ihlal etmeniz durumunda Site erişiminize uyarı vererek veya vermeyerek son verme hakkını saklı tutar.

30. Uyuşmazlıklar

Derslerikurtaranadam veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri ile ilgili bir uyuşmazlık varsa, uyuşmazlık olduğunu kabul eden katılımcılar, kanun hükümleriyle ihtilafa düşmeye ve münhasır yargı yetkisine ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan mahkemeleri kabul etmeye ehemmiyet verilmeyerek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yönetileceklerdir. Derslerikurtaranadam’a da kişi mahkemeye Derslerikurtaranadam veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri ile ilgili Derslerikurtaranadam ve kişi arasında uyuşmazlık olduğunu celbeder. Türkiye Cumhuriyeti Tahkim Kurulu’nun uyuşmazlık çözüm prosedürlerinden faydalanarak hakem usulüyle uyuşmazlığı çözümlemesi gerekir. Feragat etme Derslerikurtaranadam’ı yetkili bir mahkemede ihtiyati tedbir aramaktan alı koymaz.

31. Tazminat

Site kullanıcıları zarar ödemeyi ve Derslerikurtaranadam’ın alt kuruluşlarının ve ona bağlı şirketlerin ve onların ayrı ayrı görevlilerinin, temsilcilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının herhangi bir kayıp, sorumluluk, sav veya talepten zarar görmemesini sağlamayı kabul eder. Aksi takdirde Derslerikurtaranadam'ın uğradığı zararları tazmin ederler.Bu zararlara, makul avukat ücretleri, Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nden veya onların kullanımından kaynaklanarak üçüncü kişilerin bu Anlaşmayı yerine getirmeme ve/veya bu anlaşmanın ihlalinin doğması ve/veya herhangi bir kullanıcı temsillerinin ihlali ve/veya öne sürülen haklı nedenler ve/veya Derslerikurtaranadam veya Derslerikurtaranadam Hizmetleri aracılığıyla yüklenen bir İçeriğin Derslerikurtaranadam’da bir başka şeyin olma ihtimaline neden oluşturması dâhildir.

32.Diğer:

Herhangi bir Derslerikurtaranadam Hizmeti’nin kullanımı için bu koşullar ve Gizlilik Politikası kabul edilmiştir. Bu koşullar ve Gizlilik Politikası, Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin kullanımına yönelik kullanıcı ve Derslerikurtaranadam arasında yapılan anlaşmayı oluşturur. Derslerikurtaranadam’ın bu Koşullar ve Gizlilik Beyanı’ nın herhangi bir hak veya hükmünü uygulamadaki veya yürürlüğe koymaktaki başarısızlığı hak veya hükmün feragati olarak işlem görmeyecektir. Bu Koşullar’daki kısım konu başlıkları sadece kolaylık sağlamak için konulmuştur ve hiç bir yasal veya sözleşmeyle ilgili bir etki içermez. Ticari marka kayıtları ve/veya uygulamaları gibi sicil işlemlerini gerçekleştiren birçok ülkede, Derslerikurtaranadam değerli bir ticari markadır. Bu Koşullar ve Gizlilik Beyanı yasaların tam olarak izin verdiği ölçüde işlem görür. Bu Koşullar ve/veya Gizlilik Beyanı’ nın herhangi bir hükmü yasalara aykırı, geçersiz ve yürürlüğe konamaz durumda ise, bu hüküm Koşullar ve/veya Gizlilik Beyanı’ndan ayrı olarak dikkate alınır. Koşullar ve/veya Gizlilik Beyanı’nda geriye kalan herhangi bir hükmün geçerliliğini ve tenfiz kabiliyetini etkilemez.

33.Telif Hakkı İhlali İddiası

Haklarını iddia eden taraf (“Şikâyetçi Taraf”) sizin iyi niyetle tuttuğunuz materyalin telif hakkı için bir telif hakkı iddiası ibraz edecektir, Derslerikurtaranadam, Şikâyetçi Taraf’ın aşağıda verilen bilgilerle [email protected] adresine e-posta atarak iddiasını ispat etmesini rica eder. “Telif Hakkı İddiası” kelimelerinin konu satırında gözükmesi gerekir. Bir telif hakkı iddiası ayrıca Arkın Futbol Okulu, Etiler Mahallesi, Derince Sokak. No:14/4 Beşiktaş-İstanbul/Türkiye adresine posta gönderilerek de ibraz edilebilir.

Bir telif hakkı ihlali iddiası bildirisinin etkin olarak dikkate alınması için, bu iddianın Derslerikurtaranadam’a yapılması ve ilerideki bilgileri içermesi gerekir.

A. İhlal edildiği iddia edilen özel telif haklı eserde, telif hakkı sahibinin veya telif hakkı sahibinin adına hareket etmeye yetkili olan bir kişinin bir elektronik imzasının bulunması.

B. İhlal edildiği iddia edilen telif haklı eserin tanımlanması veya tek bir çevrimiçi sitedeki birkaç telif haklı eserin, tek bir bildirisinin veya bu sitedeki çalışmaların tanıtıcı bir listesinin içerilmesi.

C. İhlal edildiği iddia edilen materyalin tanımlanması veya bir ihlal etme faaliyetinin konusu olması ve bunun silinmesi veya buna erişimin etkisizleştirilmesi ve Derslerikurtaranadam’ın materyali tespit etmesi için yeterli ve kararınca bilgi temin edilmesi.

D. Derslerikurtaranadam’ın Şikâyetçi Taraf’la irtibata geçmesine olanak sağlamak için etkin bilginin temin edilmesi. Şikâyetçi Taraf’la bağlantıya geçilebilmesi için, adres, telefon numarası ve eğer mümkünse e-posta adresi gibi bilgilerin sağlanması.

E. Şikâyetçi Taraf’ın, ilgili materyalin telif hakkı sahibinin, temsilcisinin veya yasaların izni olmadan kullanımını iyi niyetle beyan etmesi.

F. Bu bilginin doğruluğunu belirten bir beyan ve Şikâyetçi Taraf’ ın ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi ve sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna dair yeminli ifade.

G. Telif Hakkı İddiaları için, Şikâyetçi Taraf’tan uygun bildirim alındıktan sonra, Derslerikurtaranadam, hakkı ihlal edildiği iddia edilen materyali silecektir veya ona erişimi etkisiz kılacaktır.

H. Şikâyetçi Taraf’ın söz konusu olan materyalin tespiti ve silinmesi veya ona erişimin engellenmesi için Derslerikurtaranadam’a olanak sağlayan yeteri kadar makul bilgi veya ihlalin tekrarlandığına ilişkin bilgi içeren uygun bir bildirim sağlaması durumunda, Derslerikurtaranadam Şikâyetçi Taraf’ın yazılı bildirimini, telif hakkını ihlal ettiği iddia edilen kişiye (“İhlal Eden Kişi”) iletecektir ve hemen İhlal Eden Kişi’ye ilgili materyalin silineceğine veya ona erişiminin engelleneceğine dair bilgilendirme yapma girişiminde bulunacaktır.

34. Karşı Bildirim Politikası:

Bir kullanıcının telif hakkı veya ticari marka ihlali bildirimi alması durumunda, kendisi [email protected] adresine ilerideki bilgileri kapsayan bir e-posta göndererek bir karşı bildirimde (“Karşı Bildirim”) bulunabilir:

A. Bir elektronik imza.

B. Silinmiş veya erişimin engellenmiş olduğu materyalin tanımı ve silinmeden veya erişim engellenmeden önce materyalin bulunduğu yer.

C. Materyalin silinmesi ve ona erişimin engellenmesinde iyi niyetli olduğunu, hata veya materyalin yanlış tanımlanması sebebiyle materyalin silinmiş veya ona erişimin engellenmiş olabileceğini belirten yeminli ifade

D. Kullanıcı adı, adresi, telefon numarası ve İhlal Eden Kişi’nin Türkiye Cumhuriyeti Hukuk Mahkemesi yargı gücüne rıza gösterdiğini veya kişi Türkiye dışında ikamet ediyorsa Derslerikurtaranadam’ın bulunabileceği herhangi bir hukuki bölge için razı olduğunu belirten ifade ve de bu kişinin Şikâyetçi Taraf veya bu Tarafın temsilcisinden gelecek ihtarnamenin kabul edileceği ile ilgili ifade.

E. Karşı Bildirim alındıktan sonra, Derslerikurtaranadam Şikâyetçi Taraf’a hemen Karşı Bildirim’ in bir kopyasını gönderecektir ve Şikâyetçi Taraf’ı silinen veya erişimin engellendiği materyalin yerine yenisinin alınacağına dair bilgilendirecektir.

35. İhlal Tekrarı:

Derslerikurtaranadam müşterilerinin ve hesap sahiplerinin uygun koşullarda defalarca bu politikayı ihlal etmeleri veya telif haklı çalışmaların, ticari markaların veya diğer fikir haklarının ihlal tekrarı durumunda Derslerikurtaranadam bu kişilerin üyeliğini sonlandırır.

36. Başlıklar:

Anlaşmadaki başlıklar betimseldir ve anlaşmadaki başlık ile altında yazan koşullar arasında uyumsuzluk olması durumunda bu Koşullar’ ın şartları kontrol edilecektir.

37. Anlaşmanın Tamamı:

Site kullanıcıları hareket politikalarını ve mutabakatları içeren site kullanım Koşulları’nı kabul ederler. Bu, kullanıcı ve burada öngörülen Derslerikurtaranadam ile ilgili hizmetler arasında tam ve tek bir Anlaşma oluşturmak olarak tanımlanır.

38. Bölünebilirlik:

Kullanıcılar Koşulların bölünebildiğini kabul ederler. Bu Koşullar’ın herhangi bir kısmı uygulanamaz veya geçersiz olarak belirlenirse, anlaşmadaki her iki tarafın özgün niyeti doğrultusunda, anlaşmanın bu kısmı yürürlükteki yasalara göre mümkün olduğunca dikkat ederek yorumlanır. Anlaşmanın kalan koşulları ve şartları tam olarak yürürlükte olur.

39. Muafiyet:

Derslerikurtaranadam’ın bu Koşullar’ ın hükümlerinden herhangi birisini veya birleşik anlaşmalarını kullanıcılara veya diğer kişilere icra etmedeki başarısızlığı, Derslerikurtaranadam’ın bundan sonra söz konusu hükmün uygulanmasıyla ilgili haklarından kendi isteğiyle vaz geçtiği anlamına gelmez.

40. Mücbir Sebepler:

Derslerikurtaranadam, Derslerikurtaranadam’ı işlevsel tutmak için her türlü çabayı gösterecektir. Ancak, belirli teknik zorluklar veya Derslerikurtaranadam’ın kontrolü dışındaki diğer faktörler muhtelif zamanlarda geçici hizmet kesintilerine neden olabilir. Kullanıcılar, bu kesintilerden doğabilecek herhangi bir sonuçtan Derslerikurtaranadam’ı sorumlu tutmayacaklarını kabul ederler.

41. Üçüncü Kişi Lehine Olmayan Durumlar:

Bu Anlaşma’da ifade veya ima edilen hiçbir şey, herhangi bir üçüncü kişinin herhangi bir hakkı, çıkar yolu, yükümlülükleri veya anlaşmada açıkça ifade edilenler dışındaki Koşullar’dan kaynaklanan sorumlulukları üzerinde müzakere etmeyi kast etmez.

42. Mobil Ödeme :

Mobil ödeme ile satışı yapılan ürün / hizmet hakkında bilgi, soru ve şikayetlerin karşılanabileceği müşteri hizmetleri numarası (0212) 324 15 15 ve mail adresi [email protected] dur.

43. Mobil Ödeme Detaylı Bilgi :

Avea Mobil Ödeme hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Turkcell MobilÖdeme hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Vodafone Mobil Ödeme hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

44. Gizlilik ve İzleme Politikası:

Aşağıda bahsedilen politika Derslerikurtaranadam’ ın kullanıcılardan (her bir, bir “Kullanıcı”) bir araya getirdiği bilgiyi toplama ve kullanma biçimi ile ilgilidir.

Gizliliğiniz Derslerikurtaranadam.com için büyük önem taşımaktadır ve web sitemizi kullanırken rahat hissetmenizi isteriz. Bu düşünülerek, bu Gizlilik Politikası Arkın Futbol Okulu www.Derslerikurtaranadam.com (“Site”) da yer alan Web sitesiyle bağlantıdaki ortaklık ve iştirak şirketlerinin (müşterek olarak, ‘Derslerikurtaranadam.com’) bilgi toplama, kullanma ve dağıtma uygulamalarını öne sürmektedir. Bu Gizlilik Politikası Derslerikurtaranadam.com’un Site aracılığıyla veya siteden sadece doğrudan toplanan bilgiyle ilgili uygulamalara değinmektedir-herhangi bir bilgi toplama, kullanma veya dağıtma uygulamalarından bahsetmez veya bunları yönetmez. Bu uygulamalar ziyaretçiden (bazen “siz” veya “sizin” diye bahsedilir), daha başka Site aracılığıyla ya da Siteden ve buna dâhil ama kısıtlı olmamak üzere, telefon, faks, normal posta, kişisel teslim ya da başka ya da ek çevrimdışı araç veya medyadan toplanan bilgi ile ilgilidir. Tam burada belirtildiği gibi bu Gizlilik Politikası, sizin tarafınızdan gözden geçirilmesi kabul edilmesi gerektiği Derslerikurtaranadam’ın Kullanım Şartları ve Koşulları’nın içine referans vasıtasıyla dâhil edilmiştir.

Site Ziyaretçilerinden Kişisel Bilgi Toplanması

Proseslerimiz size gereğine uygun hizmet edebilmemiz için zaman zaman sizin hakkınızda kişisel tanımlama bilgilerini toplamamızı gerektirir. Örneğin, isminiz, sokak isminiz, e-posta adresiniz, telefon numaranız, ya da sosyal güvenlik numaranız (kayıt için gereken alanlar) gibi kişisel olarak tanımlanan bilgileri toplayabiliriz. Bize verilen diğer bilgiler sizin kendi seçiminiz dâhilindedir. Ayrıca çoğu web sitesinin yaptığı gibi, IP adresiniz ve cookie bilginiz gibi server log dosyalarımızda bulunan genel bilgileri otomatik olarak alabiliriz. Yukarıda geçen, Derslerikurtaranadam.com (1) Siteyi ziyaret edenin ev server domain isimlerini, e-posta adreslerini, müşteri bilgisayarı türünü, indirilen dosyaları, kullanılan araştırma motorunu, işletim sistemini ve web tarayıcısı türünü, (2) e-posta aracılığıyla Derslerikurtaranadam.com ile bağlantıya geçen ziyaretçilerin e-posta adreslerini, (3) online formlarda, kayıt formlarında, anketlerde, e-posta ve diğer online yollarda (demografik ve kişisel profil verisi dâhil ve onunla kısıtlı olmamak üzere) ziyaretçi vasıtasıyla bilerek verilen bilgi ve (4) Site ziyaretçilerinin eriştiği sayfalarla ilgili bir araya getirilmiş ve kullanıcı-özel bilgilerini toplayabilir ve bu bilgileri izleyebilir. Derslerikurtaranadam.com ziyaretçilerin sabit sürücülerine internet “cookie” leri yerleştirebilir. İnternet cookieleri ziyaretçi ismi, parolası, kullanıcı adı, alış veriş kartı, ekran görünümü tercihleri ve ziyaretçinin incelediği site sayfaları gibi münferit ziyaretçi hakkındaki veriyi saklar. Ziyaretçi Site’yi tekrardan ziyaret ettiğinde, Derslerikurtaranadam.com İnternet cookieleri vasıtasıyla ziyaretçiyi tanıyabilir ve benzer şekilde ziyaretçinin deneyimini isteğe göre ayarlayabilir. Ziyaretçiler İnternet cookielerini, eğer varsa, Web istemci yazılımlarının uygun özelliğini kullanarak geri çevirebilirler. Bir ziyaretçi Site içinde bir araştırma yaptığı zaman, Derslerikurtaranadam.com kısıtlama olmaksızın ziyaretçiyi tanımlayan bilgileri veya ziyaretçinin araştırma yaptığı bağlantıyı kayıt edebilir. Ayrıca Derslerikurtaranadam.com her araştırma isteği için gereken kısıtlandırılmış bilgileri kayıt edebilir ve bu bilgileri Site ile doğrudan veya doğrudan olmayan bağlantıda olan mevcut servislerle ilgili teknik problemleri çözmek için ve toplam kullanım istatistiklerini hesaplamak için kullanabilir.

Toplanan Kişisel Verinin Kullanımı

Derslerikurtaranadam.com tarafından toplanan kişisel veri pek çok nedenle DERSLERİKURTARANADAM.COM tarafından kullanılabilir. Örneğin editoryal ve destek amaçları için, ürün gelişimi için, içerik gelişimi için, Paypal gibi bir hizmet sağlayıcı tarafından sağlanan istenilen bir işlemin yerine getirilmesi için veya arşivcilik veya Sitenin içerik veya düzenini duruma uyarlamak için kullanabilir. Ziyaretçilerin ev serverlarındaki birleştirilmiş bilgiler dâhili amaçlar için kullanılabilirler ve ziyaretçilerin gönüllü olarak Derslerikurtaranadam.com a verdiği isimler, normal posta ve e-posta adresleri, telefon numaraları ve diğer kişisel bilgiler gibi münferit tanımlayıcı bilgiler Derslerikurtaranadam.com’un veri tabanına eklenebilir ve Site güncellemeleri, yeni ürünler ve hizmetler ve yaklaşan olaylar ile ilgili bildirimler ve postalamalar için kullanabilir. Derslerikurtaranadam.com, hesap durumu ve abonelik sözleşmesi değişiklikleri (varsa), Gizlilik Politikası ve Site ziyaretçilerine ilişkin diğer politikalar veya anlaşmalarla ile ilgili Site ziyaretçileriyle bağlantıya geçmek için Site ziyaretçi verilerini kullanabilir.

Bir kullanıcı Derslerikurtaranadam üyeliğinden ayrılmak isterse

Kullanıcılar, istedikleri zaman [email protected] adresinden bizimle iletişime geçerek Derslerikurtaranadam.com'u kullanmaktan vazgeçebilirler. Kullanıcıların üyelik iptalleri 7 iş günü içinde sistem üzerinden iptal edilecektir. İptal işleminden sonra kullanıcının kayıtlı e-posta adresine mail atılarak bilgi verilmektedir.

Kişisel Verilerin Üçüncü Kişilere İfşası

Ayrıca tanımlanabilen veya tanımlanamayan veri, Derslerikurtaranadam.com un birleşme, konsolidasyon, şirket alımı veya varlık satın alma veya bir mahkeme celbi, mahkeme kararı veya diğer çeşitlerdeki yasal prosesler veya bir isteğe yanıt olarak herhangi bir yerel veya diğer devlet kurumu, departmanı veya zümresi uyarınca, bir mahkeme celbi, mahkeme kararı veya diğer yasal prosesler olsun olmasın veya Derslerikurtaranadam.com tarafından ifşa ve dağıtımın Derslerikurtaranadam.com veya herhangi bir kişinin veya teşebbüsün hayatını, sağlığını veya sahipliğini korumak amacıyla uygun olduğuna dair yegâne yargısıyla kararlaştırılsın kararlaştırılmasın, üçüncü tarafa kurumsal bir işleme girmesiyle veya makul olarak girebilmesiyle üçüncü kişilere ifşa edilebilir veya dağıtılabilir. Derslerikurtaranadam.com, herhangi bir üçüncü tarafın Derslerikurtaranadam.com’un kişisel verileri paylaşmasını veya başka türlü ifşasını zorunluluk altında olduğunu görme çabasını üstlenirken, kişisel veriler yalnızca belirli amaçlar altında ifşa edildiği için, böyle üçüncü kişiler Derslerikurtaranadam.com’un hiçbir kontrolünün olmadığı bağımsız üçüncü taraflardır. Derslerikurtaranadam.com onların davranışlarından, eylemlerinden, ihmalinden veya bilgi taşımasından veya dağıtım uygulamalarından mesul değildir ve sorumlu olmayacaktır.

Üçüncü Taraf Web Siteleri

Site, Dünya Çapındaki Web sitelerine veya üçüncü kişiler için veya üçüncü kişiler tarafından yerleştirilmiş reklamlara bağlantı içerebilir. Derslerikurtaranadam.com bu web sitelerinin, reklamcıların veya üçüncü tarafların gizlilik politikalarından veya böyle sitelerin veya reklamların içeriklerinden sorumlu değildir. Bu bağlantıların veya reklamların, Site ziyaretçileri hakkında kişisel ve diğer bilgiyi toplamak için kendi kendilerine üçüncü kişiler veya diğerleri tarafından kullanılabilmesi mümkündür. Bu diğer Web sitelerinin gizlilik politikalarını ve reklamları ve üçüncü tarafları anlamak ve değerlendirmek yalnızca ziyaretçinin sorumluluğundadır.

Güvenlik Önlemleri ve Derslerikurtranadam.com ile İletişim

Derslerikurtaranadam.com çok sayıda güvenlik özelliği uygulamaktadır. Bunlar kişisel bilgiye erişimi ve yetkilendirilmemiş yayınlanmasını önlemek için tasarlanmıştır. Sizinle ilgili umuma kapalı bilgiye erişim, size ürünler ve hizmetler sağlamak için böyle bilgileri bilmeye ihtiyaç duyan çalışanlara sınırlandırılmıştır. Derslerikurtrnadam.com, sizin halka açık olmayan bilgilerinizi korumak için Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına itaat eden fiziksel, elektronik veya yöntemsel korumaları muhafaza eder. Dersslerikurtaranadam.com İnternet kanalıyla iletilen bilgi güvenliğinden sorumlu değildir. E-posta ([email protected])veya İnternet aracılığıyla Derslerikurtaranadam.com ile iletişime geçmek yerine, ziyaretçiler normal posta vasıtasıyla Arkın Futbol Okulu Etiler Mahallesi, Derince Sokak. No:14/4 Beşiktaş-İstanbul/Türkiye adresinden veya 0212 324 15 15 numarasından telefon ile Derslerikurtaranadaam.com ile bağlantıya geçebilirler.

Yorumlar, Bildirimler ve Sohbet Odaları

Derslerikurtaranadam.com veya Sitedeki bir içerikle ilgili olarak ziyaretçilerin birbirleriyle irtibata geçtikleri veya bilgi aktardıkları veya birbirleriyle iletişime geçtikleri yer, buna sohbet odalarındaki iletişim, duyuru panosu veya yakın zamanda var olan veya Sitede gelecekte var olabilecek kullanıcı forumları dâhil ama bunlarla kısıtlı olmamak üzere, Derslerikurtaranadam.com bu çeşit alanları ve içeriklerin bulunduğu yerleri gözlemlemekten ve değerlendirmekten mesul değildir. Bu itibarla, Derslerikurtaranadam.com böyle bilgilerin doğruluğu için hiçbir sorumluluk kabul etmez, bu bilgileri güncelleştirme ve kontrol etme sorumluluğu yoktur ve telif hakkı, iftira içeren yazı, gizlilik, müstehcenlik veya başka türlü yasalarının altından çıkan böyle iletişimlerden mesul değildir.

Haktan Vazgeçmek

Derslerikurtranadam.com için gerekli olmasının haricinde, ziyaretçi tarafından istenen hizmetleri, bilgileri veya ürünleri sağlamak amacıyla, online formlar, kayıt formları, anketler, e-posta ve diğer online alanlar aracılığıyla Derslerikurtrandam.com a gönüllü olarak verilen, Derslerikurtaranadam.com tarafından muhtemel olarak alıkoyulan, Derslerikurtaranadam.com’un ikincil amaçlar için kullandığı kişisel tanımlama bilgilerinizden, adresimize normal posta, e-posta veya telefon vasıtasıyla Derslerikurtaranadam.com ile bağlantıya geçerek vazgeçebilirsiniz.

Kişisel Veriye Erişim ve Kişisel Veriyi Doğrulama Becerisi

Bir ziyaretçinin normal posta, e-posta veya telefon kanalıyla gönderdiği isteğe göre, online formlar, kayıt formları, anketler, e-posta ve ya diğer online alanlar vasıtasıyla ziyaretçi tarafından Derslerikurtranadam.com a gönüllü olarak verilen, Derslerikurtaranadam.com vasıtasıyla muhafaza edilen ziyaretçi ile ilgili herhangi bir kişisel tanımlama bilgilerinin özeti ziyaretçiye verilecektir. Bir ziyaretçi Derslerikurtaranadam.com ile yukarıdaki adres ve numaradan normal posta, e-posta veya telefon kanalıyla iletişime geçerek kendi kişisel tanımlama bilgisini, modifiye edebilir, düzeltebilir, değiştirebilir veya güncelleyebilir. [email protected] dan Webmaster ımız ile bağlantıya geçerek e-posta adresinizin çıkarılmasını isteyebilirsiniz. E-posta adresiniz silinmesine rağmen, bize verdiğiniz diğer veriler bizim takdir yetkimiz doğrultusunda dosyamızda kalmaya devam edecektir. Daha fazla bilgi için lütfen Kullanım Şartları ve Koşullarını okuyunuz.

Gizlilik Politikasını Değiştirme Hakkı

Derslerikurtranadam.com herhangi bir zamanda bu Gizlilik Politikasını değiştirebilir. Yeni veya revize edilmiş açıklama yerinde olduğu gibi, herhangi bir yeni veya revize edilmiş Gizlilik Politikası bildirimi, değişikliğin yapılmasından sonra en azından 60 gün içinde duyurulacaktır. Son ziyaretlerinden sonra Gizlilik Politikasındaki değişiklikleri öğrenmek amacıyla Siteye geri dönme kullanıcı sorumluluğundadır. Bu Gizlilik Politikasındaki herhangi bir değişim değişikliğin yapılmasından önce siteyi ziyaret etmiş herhangi bir kişi için geçerli olacaktır.

Gizlilik

Kullanıcıların gizliliği bizim için son derece önemlidir ve bize emanet ettiğiniz bilgiyi korumayı taahhüt ederiz. Derslerikurtaranadam açık izin olmadıkça müşteriler veya kullanıcılar ile ilgili bilgiyi açığa vurmayacaktır. Aksi durumda, hükümet mahkeme celbi, bu bilgilerin yayımlandığını icbar eder.

Bilgi Toplama Uygulamaları

Derslerikurtaranadam Kullanıcı’lardan çeşitli yollarla kişisel tanımlayıcı bilgi toplayabilir. Buna, çevrimiçi formlar ve Kullanıcı’ ların bu tür bilgileri gönüllü paylaşmaya davet edildiği durumlar aracılığıyla toplamak dâhildir. Ayrıca Kullanıcı’ ların web sitemizle nasıl etkileşim içinde olduklarına dair bilgileri toplayabiliriz. Bu bilgiler sunucu günlüğü analizleri aracılığı ile elde edilir. Kullanıcı’ larımızdan topladığımız bilgilerin hepsi kişisel tanımlayıcı bilgiler değildir. Bunlar Kullanıcı’ ların web sitemiz aracılığıyla bize temin ettikleri kişisel tanımlayıcı bilgilerle de ilgili olabilir.

Bilgi Kullanımı

Derslerikurtaranadam, web sitemiz aracılığıyla topladığı kişisel tanımlayıcı bilgileri, Kullanıcı’ larla Derslerikurtaranadam ve güvenilir iştiraklerinin sunduğu ürünler ve hizmetlerle ilgili bağlantıya geçmek için kullanabilir. Web sitemiz kanalıyla topladığımız bilgileri ayrıca web sitemizin etkinliği, pazarlama, reklam, Derslerikurtaranadam ve güvenilir iştiraklerinin satış girişimleri ile ilgili araştırma yapmak için kullanabiliriz.

Bilgilerin İfşa Edilmesi

Derslerikurtaranadam açık izin olmaksızın müşteriler ve kullanıcılar ile ilgili bilgileri ifşa etmeyecektir. Aksi durumda, bilgilerin duyulması müşterinin talep ettiği eyleme olanak sağlamak için güvenilir bir iştirak veya hükümet mahkeme celbi gerektirir. Ancak, kullanıcılardan topladığımız bilgileri yaptığımız işin satışıyla bağlantılı olarak aktarabiliriz.

Sorular

Gizlilik politikasıyla ilgili herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen [email protected] adresine e-posta atarak bizimle iletişime geçin.

ÜNİVERSİTELİM KULLANIM ŞARTLARI VE KOŞULLARI

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, “Derslerikurtaranadam.com Kullanım Şartları ve Koşulları”na dayalı olarak hazırlanmış olup, “derslerikurtaranadam.com”, “üniversitelim” ve diğer sosyal modül ve hizmetlerimiz ile etkileşimde bulunan Kullanıcılar ile aramızdaki ilişkinin tabi olduğu hizmet koşullarımızdır. Derslerikurtaranadam.com’a üye olan Kullanıcılar, “derslerikurtaranadam.com”, “üniversitelim” ve diğer sosyal modül ve hizmetlerimizi kullanarak ya da bu hizmetlere erişerek, işbu sözleşmeyi ve “Derslerikurtaranadam.com Kullanım Şartları ve Koşulları”nı kabul etmiş sayılırlar.

“Derslerikurtaranadam.com”, “üniversitelim” ve diğer sosyal modüllere üye olan ve hizmetlerimizden yararlanan Kullanıcılar, bu koşulları dikkatlice okuduğunu ve aynen kabul ettiklerini ve bunlara aykırı davranışların doğuracağı hukuki ve cezai sorumlulukları anladıklarını kabul ve beyan ederler. Bu sözleşmeyi kabul etmeyen Kullanıcıların, siteye giriş ve hizmetlerden yararlanma hakkı bulunmamaktadır.

1. GENEL ŞARTLAR

“Derslerikurtaranadam.com sitesi ticari sitedir. “Derslerikurtaranadam.com” sitesinin kurduğu ''üniversitelim” sosyal modülü gayri ticaridir. ''üniversitelim” modülüne kullanıcı olmak herhangi bir ücrete tabi değildir.

Derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim fikri haklara saygılıdır ve aynı saygıyı kullanıcılarından da bekler. Hiçbir kullanıcı fikri hakları her ne şekilde olursa olsun ihlal etmek anlamını taşıyacak biçimde derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim’den yararlanamaz. Yine, derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim’in isim hakları, içeriği, şablonu, tasarım içindeki tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz , internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.

Kullanıcı, aşağıda sınırlı olmamak üzere sayılan ve sayılmayıp bu nitelikte olan, kullanıcının “derslerikurtaranadam.com” ve “üniversitelim” ile ilgili tüm aktivitelerinden tamamı ile kendisi sorumlu olup bu gibi durumların ortaya çıkması halinde Kullanıcının yararlanma hakkı münhasıran tarafından “derslerikurtaranadam.com” tarafından durdurulabilir, sonlandırılabilir.

2. KULLANICI BİLGİLERİNİN TOPLANMASI VE KULLANIMI

“Derslerikurtaranadam.com” sitesi ve “üniversitelim” sosyal modülü kullanıcılarından, web sitesinin birden çok değişik noktalarında isim, soyisim, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı numarası ve bunlar gibi kişisel bilgiler isteyebilir. “Derslerikurtaranadam.com” sitesi ve “üniversitelim” sosyal modülü, topladığı bu bilgilerin tek sahibi olup, bu bilgileri, işbu sözleşmede açıklananlardan başka bir şekil ve amaçla 3.kişilerle paylaşmayacağını kabul ve taahhüt eder. Derslerikurtaranadam.com, Derslerikurtaranadam.com’un siteyle ilgili online bilgi toplama ve yayınlama uygulamalarını gösteren bir Gizlilik Beyanına sahiptir. Kullanıcılar, derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim’in bilgiyi nasıl kullandığı, topladığı ve bilgiyi üçüncü kişilerle nasıl paylaşabildiği ile ilgili Derslerikurtaranadam’ın gizlilik politikasını okumaları gerekir.

3. SİTEYE GİRİŞ

Bir kullanıcının “derslerikurtaranadam.com” sitesi ve/ya “üniversitelim” sosyal modülüne girebilmesi için öncelikle kayıt formunu eksiksiz bir biçimde doldurması veya daha önceden doldurduğu ilgili form bilgilerini otomatik olarak aktaran (Facebook uygulaması) üyelik bağlantısını beyan etmesi gerekmektedir. Bu formda yer alan, isim ve e-posta adresi gibi bilgiler, “derslerikurtaranadam.com” sitesi ve “üniversitelim” sosyal modülü tarafından site hakkında kullanıcının bilgilendirilmesi ve irtibat sağlanması için kullanılır. Gelir düzeyi, cinsiyet, meslek grubu ve bunlar gibi verilmesi veya verilmemesi kullanıcının seçimine bırakılmış bilgiler ise kullanıcıya özgü yararlanma sağlanması için istenilmekte ve verilmesi önerilmektedir.

4. İÇERİK VE KULLANIM

Derslerikurtaranadam.com'ın kurduğu üniversitelim sosyal modülü’ne herhangi bir içerik yükleyen Kullanıcılar, bunlardan ticari kar sağlamakla sınırlı olmamakla, herhangi bir formattaki veya amaçtaki bir içeriği göndermek, kopyalamak, çoğaltmak, değiştirmek, düzeltmek, başka bir dile çevirmek, yayınlamak, dağıtmak, yüklemek, sunmak, tanıtmak, iletmek ve benzer uygulamalar için derslerikurtaranadam’a daimi, geri alınamaz, teklifsiz, özel olmayan, dünya çapında bir hak ve lisans (sınırsız hakla alt lisansa bağış yapmak) verirler. Herhangi bir derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim sosyal modülü kullanıcısı siteye yüklenilen içeriğe erişebilir, inceleyebilir, tanıtabilir, indirebilir, saklayabilir, yazdırabilir ve başka biçimlerde kullanabilir.

Herhangi bir derslerikurtaranadam.com ve/veya üniversitelim kullanıcısı siteye yüklenilen içeriğe erişebilir, inceleyebilir, tanıtabilir, indirebilir, saklayabilir, yazdırabilir ve başka biçimlerde kullanabilir. Derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim bunlar üzerinde hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Derslerikurtaranadam.com sitesi ve/veya üniversitelim sosyal modülü, kullanıcıları tarafından ibraz edilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu garanti altına almaz, temin edilen bilginin doğruluğunu gözden geçirmez, düzeltmez veya değerlendirmez. Bu nedenle bilgilerin yanlış, hatalı olması halinde derslerikurtaranadam.com sitesi ve/veya üniversitelim sosyal modülü hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Derslerikurtaranadam.com ve/veya üniversitelim sosyal modülü önceden duyurusunu yaparak veya yapmayarak ve sorumluluk altına girmeden, herhangi bir sebeple veya sebep göstermeksizin, herhangi bir zamanda Derslerikurtaranadam Hizmetleri’nin herhangi bir kısmına veya hepsine erişimi kısıtlama, ara verme veya son verme hakkına sahiptir.

5. UYGUNSUZ VE YASAKLANAN İÇERİK

Derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim sosyal modülünde paylaşılan bilgilerin içeriğine ilişkin sorumluluk bu bilgiyi paylaşan Kullanıcıya aittir, Derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim sosyal modülü bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim sosyal modülünün kuruluş amacı ile bağdaşmayan, kalite standartlarına aykırı, küfür/hakaret/ırkçı söylem ve/veya tehdit içeren, yasadışı kişi/grup/örgütleri destekleyici içerik barındıran, terörü ve/veya terör örgütü faaliyetlerini destekleyici unsurlar içeren, kanun ve uluslararası sözleşmelerle korunan temel hak ve hürriyetleri ihlal eden, Derslerikurtaran.com sitesi ve/veya üniversitelim modülü ile Kullanıcılarını rahatsız eden, rencide eden, taciz eden veya güvenliğini tehdit eden paylaşımlarda bulunulması halinde tüm hukuki ve cezai sorumluluk ilgili paylaşımı yapan Kullanıcı’ya ait olup, Derslerikurtaran.com sitesi ve/veya üniversitelim modülü bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Sınırlı sayıda olmamak kaydıyla, aşağıda belirtilen içeriğe sahip paylaşımlarım derslerikurtaranadam.com ve üniversitelim sosyal modülünde veya derslerikurtaranadam ve üniversitelim hizmetlerini kullanarak paylaşılması yasaktır;

 • a. Hakaret unsurları içermesi veya ırkçılığı, bağnazlığı, düşmanlığı veya herhangi bir kişiye, gruba veya hayvana karşı herhangi bir şekildeki fiziksel zararı desteklemesi;
 • b. Çıplaklık, şiddet veya hakaret konusu veya bir erişkin web sitesine link içermesi;
 • c. Telefon numaraları, adresler, soyadları, URL ler veya e-posta adresleri içermesi;
 • d. Yanlış veya yanıltıcı bilgi tanıtımı yapması veya yasa dışı faaliyetleri veya kötüleyici, tehdit edici, müstehcen, iftira niteliğinde olan veya tahkir edici bir tutumu desteklemesi;
 • e. Korsan bilgisayar programları veya bu programlara yönlendiren linkleri içeren, üretim engelleyici bilgi-yüklenmiş bir kopyasını-koruyucu cihazları içeren veya korsan müzik veya korsan müzik dosyalarına yönlendiren linkleri içeren başka birisinin telifli eserinin yasadışı ve izinsiz kopyasını tanıtması;
 • f. “junk mail” veya “zincirleme mektuba” aktarım veya istenmemiş toplu e-posta gönderimi, anlık ileti, “spimming,” veya “spamming” içermesi;
 • g. Kontrollü veya şifre erişimli sayfalar veya gizli sayfalar veya görseller (bunların erişimli sayfaya veya sayfadan yönlendirici link olmaması) içermesi;
 • h. Bundan başka, herhangi bir suç faaliyetini veya girişimini desteklemesi veya yasadışı silah yapma veya satın alma, başkasının özeline girme veya bilgisayar virüsleri sağlama veya oluşturma ile sınırlı olmayan yasadışı faaliyetlerle ilgili öğretici bilgi sağlaması;
 • i. Ticari ve kanuna aykırı amaçlar için diğer kişilerden veya on altı yaşından küçük birisinden şifrelerin veya kişisel tanımlayıcı bilgilerinin ısrarla istenmesi ve
 • j. Kişi izni olmadan o kişiye ait fotoğrafı içermesi.
 • k. Çocuk pornografisi, düzenbazlık, müstehcen bir materyalin kaçakçılığı, uyuşturucu tacirliği, kumar, taciz, takip etme, spamming, spimming ile ilgili, virüsler veya diğer zararlı şeyler içeren dosyalar göndermek, telif hakkı ihlali, patent hakkı ihlali, ticari sır hırsızlığı dâhil suç ve dolandırma eylemleri;
 • l. Derslerikurtaranadam ve üniversitelim hizmetleri aracılığıyla müşteri arama, herhangi bir ürünün veya hizmetin reklamını yapma, herhangi bir site kullanıcısının bunları alması veya satması;
 • m. HTML/CSS veya diğer araçları kullanarak kişisel profil sayfanızdaki veya herhangi bir Derslerikurtaranadam ve üniversitelim sayfalarındaki banner reklamlarını kapatmak veya engelleme;
 • n. Derslerikurtaranadam ve üniversitelim hizmetlerini veya bu hizmetler ile bağlantılı ağları veya servisleri engellemek, bozmak veya bunlar üzerine aşırı yük oluşturma;
 • o. Başka bir kişinin kimliğine geçmeye çalışma;
 • p. Bir kişinin profilini satma veya ayrıca transfer etme;
 • q. Derslerikurtaranadam ve üniversitelim hizmetlerinden elde edilen herhangi bir bilgiyi taciz, hakaret veya diğer bir kişiye zarar vermek için kullanma
 • r. Ne kadar kullanıcının içeriğinizi kullandığını veya kullanıcıların içeriğinize ne ölçüde değer verdiğini belirlemek için tasarlanmış Derslerikurtaranadam ve üniversitelim sistemlerinin veya süreçlerinin çıktılarını tahrif etmek üzere (kişisel veya başkalarıyla gizli anlaşma içinde olarak) bozma veya araştırma.

6. GOOGLE REKLAM ÇEREZİ

Google, iş ortaklarının web sitelerinde (AdSense reklamları yayınlayan veya Google sertifikalı reklam ağlarına katılan web siteleri) reklam yayınlanmak için çerez kullanır. Kullanıcılar bir iş ortağı web sitesini ziyaret ettiğinde son kullanıcının tarayıcısına bir çerez bırakılabilir. Google dahil üçüncü taraf tedarikçiler, kullanıcıların web sitenize veya diğer web sitelerine yaptığı önceki ziyaretleri temel alan reklamlar yayınlamak için çerez kullanmaktadır. Google'ın reklam çerezlerini kullanması, Google ve iş ortaklarının kullanıcılara siteniz ve/veya İnternet'teki diğer sitelere yaptıkları ziyaretleri temel alan reklamlar sunmasına olanak tanır. Kullanıcılar Reklam Ayarları sayfasını ziyaret ederek kişiselleştirilmiş reklamcılığı devre dışı bırakabilir. (Alternatif olarak, üçüncü taraf tedarikçilerin kişiselleştirilmiş reklamcılık için çerezleri kullanmasını devre dışı bırakmak isteyen kullanıcılar www.aboutads.info adresini ziyaret edebilirler.)

Kullanıcı Sözleşmesi ile ilgili herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen yardım sayfamızdan e-posta atarak bizimle iletişime geçin.