Destek Merkezi

Sıkça Sorulan Sorular
Destek Merkezi - DersleriKurtaranAdam - Sıkça Sorulan Sorular
Genel Sorular
Ne Yapıyoruz ?

Derslerikurtaranadam, üniversiteli öğrencilere en iyi ders notlarını sunarak öğrenmelerini kolaylaştıran, başarılı olmalarına yardımcı olan Türkiye’nin ilk ve tek online üniversite ders notu eğitim sitesidir.

Eğitim platformumuzda öğrenciler derste tuttuklarını ders notlarını, herhangi bir ders notunun özetini 7/24 satabilirler ya da satın alabilirler.

Neden Önemli?

Biz, öğrencilerin bir araya gelerek daha iyi öğrendiklerine inanıyoruz. Öğrenciler bir arada daha istekli çalışıyor ve motivasyonları daha yüksek oluyor. Birbirlerinin notlarını görüp hem daha fazla kaynaktan çalışabiliyor hem de eksik kalan notlarını tamamlayabiliyorlar. Öğrenciler arası bu dayanışma eğitim hayatlarında da olumlu yönde etki yapıyor.

Neden Daha İyi?

Bilgiye ulaşma zorluğu her öğrenci için neredeyse en büyük sorun. Derslerikurtaranadam bu sorunun üstesinden gelerek öğrencilerin istediği bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor.

www.derslerikurtaranadam.com üniversite hayatınız boyunca notlarınızın çöpe gitmesini engelliyor. Hem de bundan para kazandırıyor.

Siz de hem dersi dinleyip hem de not alabilme yeteneğine sahipseniz. Siz de kazanabilirsiniz.

Neler mi satabilirsiniz?

Ders Notu

Haftalık olarak derslerde tuttuğunuz notları, kısa özetleri, hazırladığınız sunum ve diğer dokümanları ders notu olarak yükleyebilirsiniz.

Çalışma Kitabı

Çalışma kitabı oluşturmak daha kapsamlıdır. Çalışma kitabı olarak yükleyeceğiniz dokümanlar bir dönemin ya da bir yılın ders notunu içermeli ve daha kapsamlı olmalıdır.

Ders notuna ihtiyacınız oldu ve ders notunu kredi paketi satın almadan incelemek mi istiyorsunuz? Tabi ki haklısınız. Bir ders notunu indirmeden önce size yararlı olup olmayacağını incelemelisiniz.

Biz bunun için sitemize yüklenen tüm notların içeriğini açıklama kısmına yazıyoruz. Böylece indireceğiniz ders notunu indirmeden içinde olan tüm konu başlıklarını görebilirsiniz. Ayrıca ders notlarının önizlemelerini ücretsiz olarak indirerek yazı kalitesi ve genel görünüm hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

www.derslerikurtaranadam.com üniversite öğrencileri için öğretim hayatlarını kolaylaştıran bir sitedir. Sitemizde not satmak yasaldır. Bu notlar onay sürecinden geçmekte ve yükleyen kişi dışında herhangi bir telif hakkı içerirse reddedilmektedir. Yükleyici notu yüklerken notun kendine ait olduğunu taahhüt eder. Yine de onay sürecinde notlar kontrol edilerek telif haklarını korumaya çalışmaktayız.

Sitemizde yayınlanan bir ders notunun sizin izniniz dışında yüklendiğini düşünüyorsanız bize ulaşın. Gerekli kontroller için size 1 iş günü içinde bilgi verelim.

Sitemizde ders notunu indirmeden gerekli incelemeleri yapabilmeniz için tüm açıklamaları tüm notlara yazılmıştır. Ön izlemeler de ücretsizdir. Tüm incelemeleri yaptıktan sonra kredi paketi alıp indirdiğiniz ders notu açıklamasında yazıldığı gibi ya da ön izlemesindeki gibi çıkmazsa lütfen bizimle iletişime geçin. En kısa sürede size yardımcı olacağız.

Kredi paketi satın alınmışsa para iadesi yapılmamakta. Ancak mağdur olmamanız için başka notlar yönlendirilmektedir.

Sitemiz öğrenci ile öğrenci arasında satış yapılan bir sisteme sahip. Notlarını satmak isteyen öğrenci ders notu yükler-satar-kazanır, ders notu almak isteyen öğrenci kredi paketi ile bu notları satın alır. Böylece öğrenci öğrenciye kazandırır.

Biz sizin için tüm ders notlarını onay sistemimizde denetleyerek sitemizde yayınlamaktayız. Onay sistemi ile çalışan gereksiz ders notlarını sitemizde yayınlamayarak öğrenciye gereksiz vakit kaybettirmeyiz. Her zaman kaliteli ders notları sitemizde yer alır. Sitemiz de yayınlanan her notun ayrıntılı olarak içerikleri yazılmıştır. Böylece öğrenci indireceği ders notunu en iyi şekilde inceler. Ön izlemesini ücretsiz indirir. Beğenir ve satın alır.

Bu nedenle hem ders notu kalite güvenliği hem de indiren için güvenlik sağlanmış olur.

Her geçen gün sitemizi ders notu güvenliği konusunda iyileştirmeye çalışmaktayız.

Sitemize yükleyeceğiniz ders notları .pdf,.doc,.docx,.xls,.xlsx,.ppt,.txt,.pptx formatında olabilir. Yükleyebileceğiniz max. Dosya boyutu 31 MB’dır.

Bunun dışında bir formatta ya da büyüklükte ders notu ya da çalışma kitaplarınız için bizimle iletişime geçin size yardımcı olacağız.

Notlarınız el yazısı, hazırladığınız sunum ya da word dokümanları olabilir. Dokümanınızın en az 4-5 sayfa olması gerekir. (Dokümanın niteliğine göre bu sayfa sayısı değişebilir.)

Kitap, makale, tez vb. telif hakkı taşıyan başka birine ait dokümanları yükleyemezsiniz.

Ders notu indirmek istediniz ve karşınıza bir promosyon kodu kullan kutucuğu çıktı. Peki bu promosyon kodu nedir?

Promosyon kodu sitemizde yapılan kampanyalar sürecinde anlaşmalı firmalar tarafından sağlanan ücretsiz ders notu indirme kodlarıdır. Eğer herhangi bir kampanyadan kod kazanmadıysanız ders notunu kredi paketi satın olarak indirmelisiniz. Eğer promosyon kodunuz varsa kodu kullanarak ders notu indirebilirsiniz.

Ödemeler

Ders notlarınızı çöp olmaktan kurtardınız. Tebrikler!

Ders notlarınız indirildi ve kazancınız 20 tl ve üzeri bir tutara ulaştıysa [email protected] adresine mail atarak ödeme yapılmasını isteyebilirsiniz.

İban no ya da hesap bilgilerini vermeniz yeterli olacaktır.

Ders notu kazancınız en düşük kredi paketi fiyatı olan 15 tl ye ulaştı ise kazancınızı krediye dönüştürerek ders notu indirebilirsiniz.

Sitemizdeki binlerce ders notu içinden ders notunuzun bir adım ötede olması sizin için kazanç şansını arttıracaktır. Bunun için yüklediğiniz ders notlarının yazı kalitesi, görüntü kalitesi ve içerik ayrıntılarına dikkat edin ve özen gösterin.

Ayrıca ne kadar çok ders notu o kadar çok indirilme şansı yaratır. Düzenli olarak not yükleyin. Hem ders notlarının değerlensin hem de siz kazanın.

Dersleri Kurtaran Adam.com sizin için tüm Türkiye üniversitelerini ve öğrencilerini bir araya getiren bir platform sunar. Yüklediğiniz ders notlarının indirilme garantisi yoktur. Bu nedenle kazanç garantisi de vermez. Fakat notlarınız kaliteli ve düzenli ise indirilmesi kaçınılmazdır. Ders notlarınız sitemize yüklediğinizi çevrenizdeki arkadaşlarınıza duyurmayı unutmayın. Notunuzu sosyal medya hesaplanızda paylaşarak daha fazla duyurulması ve indirilmesini de sağlayabilirsiniz.

Ders notu indirmek istediniz ve karşınıza bir promosyon kodu kullan kutucuğu çıktı. Peki bu promosyon kodu nedir?

Promosyon kodu sitemizde yapılan kampanyalar sürecinde anlaşmalı firmalar tarafından sağlanan ücretsiz ders notu indirme kodlarıdır. Eğer herhangi bir kampanyadan kod kazanmadıysanız ders notunu kredi paketi satın olarak indirmelisiniz. Eğer promosyon kodunuz varsa kodu kullanarak ders notu indirebilirsiniz.

Kredi Paketleri

Ders notlarını incelediniz ve artık indirmeye karar verdiniz. Kredi paketi satın almalısınız.

1 ders notu 25 kredi
1 çalışma kitabı 100 kredidir.

İndirmek istediğiniz notun türüne göre kredi paketlerinden seçim yapabilirsiniz. Unutmayın ki yüksek kredili paketler daha ekonomiktir.

Kredi paketini kredi kartınızla ya da mobil ödeme ile satın alabilirsiniz.

Mobil ödeme hattınızdaki tl miktarından ödeme yapılarak kredi paketi satın alınmasıdır. Mobil ödeme kredi kartı kullanmayanlar ya da kullanmak istemeyenler için alternatif olarak oluşturulmuştur.

Kredi kartı ile kredi alımlarınızda bilgileriniz kesinlikle kaydedilmez. Tüm kredi kartı işlemleri İş Bankası güvenli ödeme sayfası tarafından gerçekleştirilmektedir. Güvenliğiniz için Dersleri Kurtaran Adam hiçbir durumda kredi kartı bilgilerinizi sistemde tutmaz. Bu yüzden her alış veriş sırasında kredi kartı bilgileriniz tekrar sorulacaktır.

Kredi Kartı ile yapacağınız ödemelerde İş Bankasının güvencesi altında 128 bit SSL korumalı güvenli ödeme sayfasından işlem yapılacaktır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir suretle 3. kişiler veya firmamız çalışanları tarafından görülebilecek şekilde kayıt altına alınmayacak veya firmamıza iletilmeyecektir. Tüm kredi kartı işlemleri İş Bankasının sunucuları ve sizin bilgisayarınız arasında 128 bitlik bir şifreleme ile gerçekleşecektir.

Güvenli ödeme sayfası işlem sonrası sizi yine Dersleri Kurtaran Adam'a yönlendirecektir. Ödemenizin başarılı sonlanması durumunda kredi alımınız sisteme işlenecektir.

Kredi satın aldınız ama krediniz hesabınıza yüklenmedi. Bu durumda [email protected] adresine mail atarak bize ulaşın. Mümkünse kredi paketi aldığına dair ekran resimlerini ya da hesap hareketinin bir resmini maile ekleyin. Sistem üzerinden gerekli kontroller yapılarak sorun çözülecek ve size bilgi verilecektir.

Ders Notu Yükleme

Öncelikle ders notunuzun yüklenebilmesi için not yükleme şartlarımıza uygun olması gerekir Bu şartlar: Kitap, makale, tez vb. telif hakkı taşıyan başka birine ait dokümanları yükleyemezsiniz. Notlarınız el yazısı, hazırladığınız sunum ya da word dokümanları olabilir. Dokümanınızın en az 45 sayfa olması gerekir. Notunuz eğer bu şartları sağlıyorsa yükleme kısmına geçebilirsiniz. Üye girişi yapıldıktan sonra ana sayfadaki not yükle ya da hesabım sayfanızdaki not yükle kısmına tıklayarak not yükleme sayfasına geçiş yapınız. Notunuzu dosya seç kısmından seçtikten sonra başlık, açıklama kısımlarını doldurup, üniversitebölümders gibi bilgileri de seçip yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Açıklama kısmı notunuzun indirilmesi ve dolayısıyla daha fazla kazanabilmeniz için çok önemlidir. Bu açıklama kısmında notun içindeki başlıklar, konular hepsi yazılmalıdır. Böylece notu indirecek kişi içinde ayrıntılı içeriği görme imkanı sağlanacaktır.

Notunuz yüklendikten sonra onay işleminden geçirilip sisteme eklenecektir.

Ders notlarınızı sitemize yüklemeye karar verdiyseniz para kazanmak için ilk adımı attınız demektir. Uzun süre emek verdiğiniz ders notlarınız artık çöp olup gitmeyecek ve size para kazandıracak. Ders notlarını yüklemeye hazır hale getirmenin ilk yolu notları taramaktır. Bu sekilde notlarınız pdf hale gelecek ve yüklenmeye hazır olacaktır. Bunun için yazıcı dışında cam scanner uygulamasını kullanarak hızlı ve kolayca notlarınızı tarayabilirsiniz. Yakında www.derslerikurtaranadam.com tarayıcı uygulamasıyla geliyor! İkinci yol ise, notlarınızın sayfa sayfa resmini çekip bu resimleri word e yapıştırmak. Bu şekilde bir word belgesi elde ederek notunuzu yükleyebilirsiniz. Aynı işlemi powerpoint te de yapabilirsiniz.

Ders notu haftalık olarak derste tuttuğunuz notlar ya da kısa özetlerdir. Çalışma kitabı daha kapsamlı bir dönemi ya da bir yılı kapsayan notlardır.

Sitemize yükleyeceğiniz notlar en az 4-5 sayfa olmalıdır. 5-40 sayfa arası notlarınızı ders notu olarak yükleyebilirsiniz. 40 sayfa ve üstü notlarınızı çalışma kitabı olarak yükleyebilirsiniz. Ders notunuz her indirildiğinde 0.50 tl, çalışma kitabınız her indirildiğinde 2,5 tl kazanabilirsiniz.

Yüklediğiniz notlara açıklama yazmanız not arayan öğrenci için bilgilendirici olacaktır. Böylece ders notunuz daha çok görüntülenecek ve indirilme oranı artacaktır. Biz sitemizde onaylanmış her nota yükleyen kullanıcı tarafından içerik yazmadıysa bu eksiği tamamlıyoruz. Fakat sizin notunuzu sizden başka en iyi kim anlatabilir? Belki dersle ilgili küçük ipuçları eklemek istersiniz. Mutlaka açıklama yazın.

Yükleyeceğiz ders notunun üniversite/fakülte-yüksekokul-meslek yüksekokulu-enstitü/bölüm bilgilerinden biri ya da tümü sistemde yoksa lütfen listede yok seçeneğini işaretleyiniz. En kısa sürede sisteme eklenecek ve notunuz onay sürecine alınacaktır.

Ders Notu Kazancı

Ders notlarınızı çöp olmaktan kurtardınız. Tebrikler!

Ders notlarınız indirildi ve kazancınız 20 tl ve üzeri bir tutara ulaştıysa [email protected] adresine mail atarak ödeme yapılmasını isteyebilirsiniz.

İban no ya da hesap bilgilerini vermeniz yeterli olacaktır.

Ders notu kazancınız en düşük kredi paketi fiyatı olan 15 tl ye ulaştı ise kazancınızı krediye dönüştürerek ders notu indirebilirsiniz.

Sitemizdeki binlerce ders notu içinden ders notunuzun bir adım ötede olması sizin için kazanç şansını arttıracaktır. Bunun için yüklediğiniz ders notlarının yazı kalitesi, görüntü kalitesi ve içerik ayrıntılarına dikkat edin ve özen gösterin.

Ayrıca ne kadar çok ders notu o kadar çok indirilme şansı yaratır. Düzenli olarak not yükleyin. Hem ders notlarının değerlensin hem de siz kazanın.

Dersleri Kurtaran Adam.com sizin için tüm Türkiye üniversitelerini ve öğrencilerini bir araya getiren bir platform sunar. Yüklediğiniz ders notlarının indirilme garantisi yoktur. Bu nedenle kazanç garantisi de vermez. Fakat notlarınız kaliteli ve düzenli ise indirilmesi kaçınılmazdır. Ders notlarınız sitemize yüklediğinizi çevrenizdeki arkadaşlarınıza duyurmayı unutmayın. Notunuzu sosyal medya hesaplanızda paylaşarak daha fazla duyurulması ve indirilmesini de sağlayabilirsiniz.

Ders Notu İndirme

Aradığınız ders notunu bulduktan sonra ön izlemesini ücretsiz olarak indirerek not hakkında bilgi sahibi olabilir not açıklamasını okuyarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Notun tamamını indirmek için ise kredi paketi satın almanız gerekmektedir.

Kredi paketleri burada. Ödemenizi kredi kartıyla ya da mobil ödeme olarak yapabilirsiniz.

Sitemizden indirdiğiniz notlar için karşınıza çıkan indirme linki 1 saat boyunca aktif kalmaktadır. Notu indirirken yaşanan internet kesintileri kaynaklı sorunları önlemek amaçlanmıştır. Notunuzu 1 saat boyunca indirebilirsiniz.

Sitemizdeki ders notları öğrenciler tarafından yüklenmekte indirilmesinden de öğrenciler kazanmaktadır. Bu nedenle ders notları ücretidir.

Fakat genel olarak işe yarayabilecek ders notları sistem tarafından ücretsiz olarak yüklenmiştir. Ücretsiz ders notu araması yapmayı unutmayın.

Kampüs Temsilciliği

Kampüs temsilciliği Dersleri Kurtaran Adam'ın üniversite oluşumudur.

Kampüs temsilciliğinin amacı hem sitemizin tüm üniversitelerde bilinirliğini arttırmak, üniversite not arşivimizi geliştirmek hem de öğrencilere gelir sağlayarak öğrenim hayatlarına yardımcı olmaktır.

Kampüs temsilcilerimiz;

- ders notlarını düzenli bir şekilde sitemize yükler,

- çevresindeki öğrencilere sitemizi tanıtır, anlatır, not yüklemesine yardımcı olur teşvik eder.

- forum sayfamızda aktif olarak okulunu, bölümünü tanıtır, bilgi verir.

Temsilcilerimiz aylık olarak belirlenen kriterleri tamamladığında aylık bir ödeme alırlar. Bu ödeme yüklediği ders notlarının kazancından bağımsızdır. Bu ödemeler hesaplarına aktarılır.

Kampüs temsilciliği için buradan başvuru yapabilirsiniz. Kampüs temsilcileri sorumlumuz size en kısa sürede dönül yapacaktır. Ayrıntılı olarak bilgi alabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Olalım?

DersleriKurtaranAdam.com öğrenciye dost ve güvenilir sosyal ve akademik bir platformdur. Platformla ilgili herhangi bir soru ile karşılaşırsan ya da işleyiş ile ilgili sormak istediğin bir şey olursa, aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve aradığın yanıtları bizden alabilirsin.
İletişim
Kaan Polat Cüreklibatır
www.DersleriKurtaranAdam.com
Tel: (0212) 324 15 15